15. februāra spēļu apskats

Grupu turnīra pēdējās divas spēles norisinājās 15. februāra vakarā.
Komandu izvietojums turnīra tabulā vēl varēja mainīties, tāpēc mači solījās būt interesanti. Maltas komanda cīnījās par otro vietu, ko varētu nodrošināt uzvara pār Stabulniekem, un VUGD komandas zaudējums vai neizšķirts spēlē pret BJSS. Jaunie Preiļu futbolisti uzvaras gadījumā varēja ieņemt augstāku vietu. Vienīgi Stabulnieku komandai šī spēle neko neizšķīra, jo, uzvarot ar 50:0 vai zaudējot ar 0:70, viņi tik un tā paliktu 7. vietā. Pirmie laukumā nāca maltieši un Preiļu novada futbola ciemata spēlētāji. Favorīta statuss Maltas komandai nepalīdzēja, jo pirmajā puslaikā vārtus spēja gūt tikai melnajos tērpos spēlējošie Stabulnieku futbolisti. Spēle bija līdzīga, vairāk pozicionāli uzbruka maltieši, taču rezultāts pēc pirmā perioda bija 4:0 Stabulnieku labā. Komanda grib īpaši pateikties Ērikam Pastaram, kurš atbastīja komandu visas spēles garumā. Otrā perioda sākumā rezultāts kļuva 6:0, intriga praktiski pazuda. Maltieši gan negribēja piedzīvot tādu fiasko, un arī radīt aizdomas turnīra organizatoriem par sarunātu spēli. Viņi spēja gūt 3 vārtus, taču vairākam laika pietrūka. Stabulnieku komandas uzvara ar 6:3, kas tikai uzlabo komandas statistiku, atstājot abas komandas tajās pašās vietās turnīra tabulā, kur tās atradās arī pirms spēles.

Pirmās spēles rezultāts nekādi neietekmēja VUGD un BJSS komandu futbolistus, kas bija noskaņoti sīvai cīņai laukumā. Ugunsdzēsējiem 2. vieta jau tika nodrošināta, taču nekas neliecināja par to, ka viņi bija atslābināti. Preiļu jaunie futbolisti kā allaž spēlēja ar dzirkstelīti acīs. Pirmajā puslaikā spēle noritēja ātrā tempā ar nelielu glābēju pārsvaru, taču BJSS komandas uzbrukumi bija asāki. Spēlē bija maz paužu, lieli ātrumi. Likās, ka komandu atbalstītāji, kas aizpildīja tribīnes, skrēja kopā ar spēlētājiem, smagi elpoja, jo bija lielākoties klusi. Perioda beigās operatīvā dienesta komandas pārsvars kļuva lielāks, un Ingmārs Jermakovičs atklāja rezultātu. 1:0 pēc pirmā puslaika VUGD komandas labā. Otrajā periodā spēles ritējums bija līdzīgs, abām komandām bija vairāk momentu nekā pirmajā periodā. Veiksmīgāki tādā spēlē izrādījās VUGD futbolisti, kas spēja gūt vēl 4 vārtus, BJSS komanda gan nespēja realizēt nevienu no savām iespējām. 5:0 VUGD komandas uzvara.

Teksta autors: Deniss Osetrovs