Sestdienas spēļu apskats 11.02.

Preiļu novada telpu futbola čempionāta apļa turnīrs tuvojas noslēgumam. Sestdien tika aizvadītas 3 spēles. Varakļānu komanda spēkojās ar Ezeru zemes pārstāvjiem – Aglonu. Turnīra tabulā augstāk atradās varakļānieši, līdz ar to viņus varēja uzskatīt par spēles favorītiem. Spēles sākums to apliecināja, jo vīri melnā izvirzījās vadībā ar 3:0. Aglonieši metās atspēlēties, un divus vārtus atguva. Otrajā puslaikā Svētās Zemes pārstāvji bija aktīvi, vairāk uzbruka, taču aukstasinīgāki un precīzāki momentu realizācijā izrādījās viņu pretinieki. Kā teica viens no Aglonas komandas līderiem, kurš gan vēlējās palikt anonīms: “Likās, ka visa spēle bija pie pretinieku vārtiem, bet gala rezultāts 3:8 par labu Varakļāniem.” Futbolā bieži vien ir tā, ka ne jau pārsvars bumbas kontrolē vai sitienos dod rezultātu, bet momentu realizācija.

Otrajā spēlē tikās Viļānu un Līvānu komandas. Ziemeļnieki jau bija zaudējuši cerības uz “play-off”, “Labas Mēbeles” atbalstīta Līvānu komanda cīnījās par pirmo vietu turnīra tabulā, kas garantē tiešo ceļazīmi uz pusfinālu. Diemžēl skatītājiem, spraigas cīņas šajā spēlē nebija, bet tika uzstādīts turnīra rekords gūto vārtu ziņā, kā arī tika piedzīvota lielākā sagrāve. Jau no pirmajām minūtēm līvānieši ņēma iniciatīvu savās rokās, ātri izvirzījās vadībā. Viļānieši nespēja organizēti nospēlēt maču, uzbruka, atpakaļ atgriezās negribīgi. Brīžiem laukumā valdīja pilnīgs haoss, līvānieši darīja visu, ko gribēja. Gala rezultāts 18:4 par labu Līvānu komandai. Viļāniešiem šis noteikti bija neveiksmīgākais turnīrs pēdējos gados. Kluba fani jau dedzina savās kolekcijās esošos kluba kreklus, un pieprasa kluba vadības maiņu. Komanda, kas pagājušā gada vasaras turnīrā izcīnīja trešo vietu, izrādījās nekonkurētspējīga, kas lielākoties bija saistīts ar nepilnvērtīgu komandas komplektāciju. Grūti spriest par to, ko starpsezonā darīja komandas selekcionāri, bet noteikti ne to, kas ietilpa viņu pienākumos. Jācer, ka komanda pārdzīvos šo triecienu, un būs nopietns spēks nākamajos turnīros.

Vakara pēdējā spēlē tikās BJSS un Stabulnieku komandas. BJSS komandas iepriekšējie rezultāti bija mainīgi, gan uzvaras, gan zaudējumi. Stabulnieki bija stabili ar 3 neizšķirtiem pēc kārtas. Spēles ievadā asāki uzbrukumi padevās ciematniekiem, taču 2 momenti netika izmantoti. Pēc tam psiholoģisku spriedzi neizturēja Jānis Cakuls, pēc kura kļūdas Eduards Podskočijs atklāja rezultātu. Stabulnieku pirmais numurs arī ir tikai cilvēks, viņš daudz glāba iepriekšējās spēlēs, viņa dārzā nevar mest nevienu akmentiņu. Otro jaunību guvušais Jānis Bogdanovs pēc neilga brīža rezultātu izlīdzināja. Nākamajā maiņā Preiļu jaunie futbolisti izvirzījās vadībā pēc Roberta Makejeva solo gājiena un paviršas aizsarga spēles. Līdz pārtraukumam vietējo fanu karsti atbalstītā komanda palielināja pārsvaru, kārtējos vārtus guva Kristers Šņepsts. Otrais puslaiks sākās interesanti. Tika noraidīts Roberts Makejevs. Tiesnešu brigāde vēlāk atzina to, ka lēmums tika pieņemts kļūdaini, taču uz to brīdi tas tika pieņemts. Saka, ka kļūdas ir nevis jāatzīst, bet jānomazgā ar asinīm. Šajā gadījumā tas maksāja BJSS komandai zaudētus vārtus, ciematnieki diezgan ātri izmantoja skaitlisko pārsvaru, precīzs bija Raitis Indrikovs. Intriga gan neatdzima, jo BJSS spēja izvirzīties vadībā ar 5:2. No sagrāves Stabulnieku komandu glāba Māris Stroganovs, kurš guva komandas trešos vārtus. Gala rezultāts 5:3 BJSS komandas labā.