Spēles apskats BJSS – Aglona, LBC – VUGD.

Februāra pirmās dienas vakarā Preiļu novada telpu futbola čempionātā tika aizvadītas divas spēles.

Pirmajā tikās BJSS un Aglonas futbolisti. Preiļu futbola analītiķi uzskatīja, ka spēku samērs ir samērā līdzīgs, un nespēja nosaukt spēles favorītu. Cīņas ievadā veiksmīgāki bija preilieši, kuriem bija liels atbalsts tribīnēs. Pirmos vārtus spēlē guva “strīpaino” trešais numurs jeb “ezis”, raidot bumbu vārtu devītniekā. Pēc dažām minūtēm pārsvars tika dubultots. Atpūtniekus tas neapmierināja, un viņu aktīvākais uzbrucējs, nr. 17, vienus vārtus atguva. Saņemot “rājienu” no treneru štāba, Preiļu jaunieši devās labot kļūdas, un līdz pārtraukumam guva vēl divus vārtus. Būdami zaudētājos ar 1:4, ezeru zemes pārstāvji metās uzbrukumā otrā puslaika pirmajās sekundēs. Viņi “presēja” oponentus tik nopietni, ka neizturēja pat BJSS pieredzējušais ceturtais numurs, kurš minūtes laikā divreiz rupji kļūdījās savu vārtu priekšā. Vienu no kļūdām aglonieši pārvērta vārtu guvumā. Attīstīt savu panākumu Svētās Zemes pārstāvjiem gan neizdevās, kādu laiku vārti netika gūti, līdz Kristers, ko sauc arī par vietējo Edgaru Davidsu, panāca 5:2. Līdz spēles beigām komandas apmainījās vārtu guvumiem, gala rezultāts 6:3 par labu BJSS komandai.

Plkst. 20:00 arēnā devās VUGD un LBC komandas. Pēc neveiksmīga turnīra sākuma abas komandas uzlaboja savu spēli. Ugunsdzēsēji sāk “kolekcionēt” uzvaras, bet “biznesmeņi” izcīnīja divus neizšķirus pēc kārtas, pēdējā spēlē gūstot četrus vārtus, kas ir divreiz vairāk nekā visās iepriekšējās spēlēs kopā. Saprotot LBC komandas augošo spēku, glābēji ieradās uz spēli ne tikai optimālā sastāvā, bet arī ar 07. Jūs teiksiet, ka vēl ir pāragri svinēt, un jums būs taisnība. 07 šajā gadījumā ir nevis neatņemama svinību sastāvdaļa, bet Preiļu leģendārā uzbrucēja numurs. Protams, runa iet par Aigaru Caicu, kurš ģeogrāfisko apstākļu dēļ reti priecē vietējos futbola cienītājus, bet, kad viņš velk mugurā rubīnkrāsas kreklu, spēle ir neaizmirstama. Jau pirmajās spēles minūtēs Rolands Putāns izvirzīja VUGD komandu vadībā. LBC komanda gan rokas nenolaida, un viņu aktīvākais spēlētājs Ivans Afanasjevs vienā no uzbrukumiem sita pa vārtiem, bumba tika atsista, bet trāpīja pa vārtu stabu. Kopumā iniciatīva un pārsvars piederēja operatīvā dienesta komandai, kas līdz pārtraukumam nodrošināja sev komfortablu pārsvaru 4:0. Otrajā puslaikā spēles ritējums bija līdzīgs. Aktīvs bija Aigars Caics, daudz sita pa vārtiem, taču vārtus gūt nespēja. Pat tādiem meistariem ir nepieciešama aklimatizācija, un nevienmēr viss izdodas pirmajā mačā. Centieni gan vainagojās ar “07” rezultatīvu piespēli, kad Rudzix raidīja bumbu jau praktiski tukšos vārtos. Vienā no nākamajām epizodēm Aigars saņēma sitienu ar bumbu, sāpīgi bija pat tribīnēs, taču viņš turpināja cīnīties un nenomainījās. Līdz spēles beigām Rudzix guva vēl vienus vārtus, gala rezultāts 6:0 par labu VUGD.