Spēles apskats BJSS – Malta, Viļāni – Malta

18. janvāra vakarā Preiļu novada telpu futbola čempionātu savstarpējā spēlē iesāka BJSS un Maltas komandas.
Pārpildītas tribīnes lielākoties atbalstīja vietējos futbolistus. Spēle iesākās augstā tempā, taču pirmajās minūtēs asākus uzbrukumus izdevās veidot Maltas futbolistiem. Viņi izveidoja 3 reālus vārtu gūšanas momentus, kad uzbrucēji palika aci pret aci ar vārtsargu, taču nevienu no šiem momentiem realizēt neizdevās. Ar ceturto piegājienu turnīra viesi tomēr izvirzījās vadībā, realizējot skaitlisko pārsvaru pie pretinieku vārtiem. Preiļu jaunos futbolistus tas nesamulsināja, un sava spēlējoša trenera Daiņa Bindera vadībā viņi devās atspēlēties. Pēc neilga laika Preiļu 1. Pamatskolas zālē tika sasniegts stiprākais skaļuma līmenis pēdējo gadu laikā, kad Ņikita Skutelis izlīdzināja rezultātu. Panākuma iedvesmoti BJSS futbolisti metās uz priekšu attīstīt savu pārsvaru, taču iekrita pretuzbrukumā, un atkal palika iedzinēju lomā. Pirmā puslaika rezultāts 2:1 par labu Rēzeknes novada pārstāvjiem. Otrā puslaika sākums iezīmējās ar krietni zemāku tempu abu komandu izpildījumā. Pakāpēniski tas pieauga, Preiļu futbolisti aktīvi uzbruka, un izlīdzināja rezultātu. “Eksplodēt” zālei lika Roberts Makejevs, kas labi pacīnījās pretinieku vārtu priekšā. Šī epizode bija labs pierādījums tam, kāpēc Robertu salīdzina ar slaveno Polijas izlases uzbrucēju Robertu Levandovski. Tuvojoties spēles beigām, spēle kļuva asāka, BJSS spēlētāji sāka dadz pārkāpt noteikumus. Veiksmīgāki šādā spēles ritējumā izrādījās Maltas futbolisti, kuru uzbrucējs ar 19 numuru guva skaistus vārtus, apstrādādams lēkājošo bumbu, un raidīdams to vārtu tālajā stūrī. Gala rezultāts 3:2 par labu maltiešiem.

Dažādu apstākļu sakritības pēc futbola cienītājiem bija iespējams vērot vēl vienu spēli, kas nebija ieplānota. Izmantojot novecojušo informāciju, uz spēli ieradās Viļānu komanda. Viļānieši piedāvāja nospēlēt spēli Maltas komandai. Visu cieņu maltiešiem, jo viņi, saprotot novadnieku situāciju, piekrita. Lielisks sportiskas cieņas piemērs. Tādējādi futbola cienītāji negaidīti varēja vērot principiālo Rēzeknes novada derbiju. Diemžēl daudzi tam nebija gatavi, un daudzi skatītāji devās prom. Tā nu sanāca, ka tieši 18 decembra vakarā 21:00 pēc Latvijas laika norisinājās arī Milānas derbijs starp “AC Milan” un “Internazionale”, kas tikās Itālijas superkausa finālā. Daļa skatītāju noteikti devās mājās, lai sagatavotos šim mačam, daļai noteikti bija citi plāni. Spēle iesākās līdzīgā cīņā ar abpusējiem momentiem. Vadībā izvirzījās vīri no Maltas, kas izmantoja pretinieku aizmāršību. Viļānu futbolists atspēlēja bumbu vārtsargam tad, kad to nevarēja darīt, tiesnesis nozīmēja brīvsitienu, ko maltieši veiksmīgi izmantoja. Nepagāja ne minūte, bet rezultāts jau bija 2:0. Viļāniešu pirmā maiņa devās labot situāciju, un dažu minūšu laikā rezultātu izlīdzināja. Puslaika pēdējās sekundēs Maltas upes augštecē dzīvojošie futbolisti atkal izvirzījās vadībā. Īsta derbija cienīgs pirmais puslaiks. Likās, ka otrajā spēles daļā Viļānu futbolisti spēs pārņemt iniciatīvu savās rokās, jo bija “svaigāki” par saviem pretiniekiem, taču maltieši nodemonstrēja lielisku fizisko sagatavotību, nebija jūtams, ka viņi aizvada otro spēli pēc kārtas. Dzeltenos formas tērpos ģērbušies maltieši izvirzījās vadībā ar 5:2, kas bija liels trieciens “sarkanmelnajiem’. Līdz spēles beigām komandas apmainījās vārtu guvumiem, panākot gala rezultātu 6:3. Lielisks vakars Maltas futbolistiem, kas gan guva 2 uzvaras turnīrā, gan kļuva par vienu no 2 līdervienībām, gan izcīnīja uzvaru derbijā. Savukārt Viļāniešiem atliek novēlēt morālo noturību, jo tas bija viņu trešais zaudējums turnīrā, pie tam pretim bija principiālie oponenti, kas bija noguruši, aizvadot smagu spēli. Kaut gan iespējams, ka komanda sasniedza bezdibeni, no kura atsperoties būs virzība tikai uz augšu, vēsture pazīst daudz tādu piemēru.

Teksta autors: Deniss Osetrovs