Sestdienas/Svētdienas spēļu apskats

Lietainā sestdienas vakarā Preiļu novada futbola čempionātā skatītājus sagaidīja asinsstindzinoša spēle starp Viļānu un “Vasals” komandām. Pieraduši pie karstuma, lietus un aukstuma nobiedēti, futbola fani vēroja spēli, paslēpušies automašīnu salonos. Spēlētājiem gan bija jādodas laukumā jebkurā gadījumā. Pirmais puslaiks aizritēja ar Viļānu komandas, kas spēja gūt 2 vārtus, pārsvaru. Otrajā periodā spēles gaita nemainījās, taču ziemeļnieki palielināt savu pārsvaru nespēja, glāba gan vārtsargs, gan vārtu stabs. “Violetie” savukārt spēja rezultāta stapību samazināt. Pretinieku vārtu priekšā labi pacīnījās Intars Aizpurvietis, kurš “izkapāja” bumbu un aukstasinīgi raidīja to vārtu tīklā. “Vasals” komandai bija arī reālas izredzes rezultātu izlīdzināt, taču nedaudz pietrūka veiksmes. 2:1 par labu Viļāniem.

Svētdienas vakarā laikapstākļi bija labāki, līdz ar to tribīnēs varējām vērot arī skatītājus. 17:00 laukumā devās VGB un Priežmales komandas. Spēli abas komandas iesāka piesardzīgi, pirmo vārtu gūšanas momentu izveidoja “melnie”, trāpot pa pārliktni. Vārtus spēja gūt Krāslavas novada pārstāvji, kad pēc spēcīga sitiena sekoja rikošets un Rihardam Piļānam nācās vilkt bumbu no savu vārtu tīkla. Otrajās 25 minūtēs noritēja līdzīga cīņa, taču viss tika izšķirts spēles galotnē. VGB komandas spēlētāji šoreiz neattaisnoja savu nosaukumu, jo nebija gatavi izmantot izgājienu 2 pret 1 aizsargu, bumba tika pārtverta, un izveidojās bīstams uzbrukums uz pašu vārtiem, ko Priežmales komanda arī izmantoja, gala rezultāts 2:0 Priežmales labā.

Ne mazāk interesanta solījās būt nākamā cīņa starp “Vasals” un BJSS Preiļu Kraukļi komandām. Tā jau bija 3. spēle sešu dienu laikā katrai no vienībām, līdzīgi kā Anglijas Premjerlīgas komandām. Spēlētājiem kājas bija kā ar svinu pielietas, muskuļi pilni ar pienskābi, galvā – skābekļa trūkums. Tādos apstākļos bija grūti sagaidīt rezultatīvu un kombinacionālu futbolu. Daudz cīņas, maz momentu. Ņemot vērā to, ka punkti bija ļoti vajadzīgi abām komandām, un katra kļūda varēja izrādīties liktenīga, spēlētāji lieki neriskēja. Spēles beigās Ervīns Rusiņš bīstami sita nedaudz pāri vārtiem, dažas minūtes vēlāk Kraukļiem bija iespēja izpildīt bīstamu soda sitienu, taču mēģinājums bija neveiksmīgs. Gala rezultāts 0:0.