10. jūlija spēļu apskats

10. jūlijā Preiļu novada futbola čempionāta ietvaros tika aizvadītas četras spēles.

Pirmie laukumā devās BJSS Preiļu Kraukļi un Aglonas futbolisti. Atpūtnieki bija nenoliedzami favorīti, pretiniekiem par labu varēja nospēlēt Vladislava Breidaka un Laura Vilcāna neierašanās uz spēli, taču komandai pievienojās viens no Preiļu komandas, kas veiksmīgi spēlē Dali Dali 3. līgā, aizsardzības balstiem Sandis Sparāns. Spēle aizritēja mierīgā gultnē, bez liekiem asumiem, ar Svētās Zemes pārstavju pārsvaru. Pirmos vārtus Aglonieši guva ar rikošeta palīdzību, kā rezultātā Andrejs Birjukovs raidīja bumbu savos vārtos. Spēles rezultāts 5:0 par labu agloniešiem. Jāatzīmē Rolanda Putāna “hat-trick” un Andreja Maslobojeva nesatricināmību, kurš pēc pretinieka nejauša sitiena ar kāju pa seju nesāka vārtīties pa laukumu, bet turpināja spēlēt. Rolands Slūka, kurš vēroja spēli no tribīnēm, teica:”Tur jānotiek kaut kam ļoti trakam, lai Andreju vajadzētu nest no laukuma uz nestuvēm.”

Nākamajā spēlē tikās Preiļu BJSS un Priežmales komandas. Pirmie guva ievērojamu sastāva papildinājumu. Komandai pievienojās vairāki futbolisti, viņu skaitā Aleksandrs Jubels, kurš savulaik tika uzskatīts par galveno vietējā futbola talantu, kā arī divi pieredzējušie futbolisti no Maltas, vieni no labākajiem Aleksandra Boroduļina audzēkņiem, uzbrucējs Igors Jegorovs un centra aizsargs Vasilijs Prokofjevs. Priežmales komandai sastāvs pēc pirmās spēles palika praktiski nemainīgs. Līdzīga spēle bija tikai pirmajās minūtēs, pēc tam Priežmales komandas pārsvars kļuva acīmredzams. Zilajos formas tērpos ģērbtie futbolisti pat atļāvās visu laiku vienu uzbrucēju turēt pie pretinieku vārtiem, būdami pārliecināti par to, ka spēs aizsargāties arī mazākumā. Pēc spēles finālsvilpes uz tablo bija rezultāts 7:1 par labu Krāslavas novada pārstāvjiem, BJSS komandas rindās ir jāatzīmē Ņikita Skutelis, kurš guva goda vārtus.

Vissīvākā vakara cīņa izvērtās starp Stabulnieku un Viļānu komandām. Spēlēdamas praktiski bez laukuma vidusdaļas, komandas veidoja daudz momentu pie pretinieku vārtiem. Bīstamāki bija viļānieši, taču pirmajā puslaikā lieliski ciematnieku komandas vārtos darbojās Artūrs Teilāns, dažās epizodēs bumba lidoja garām vārtiem. Perioda beigās veiksmīgāki izrādījās Stabulnieku komandas futbolisti, kad pēc Ivana Afanasjeva piespēles bumbu vārtu devītniekā raidīja Rinalds Strods. Otrajā puslaikā Viļānu komanda uzbruka bīstamāk, izmantojot galvenokārt pretinieku pozicionālās kļūdas aizsardzībā. Pēc stūra sitiena izpildes Sergejs Mihejevs bija pirmais pie atlēkušās bumbas, ar galvu raidīdams to vārtos. Līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainījās, taču tuvāki panākumam bija viļānieši.

Vakara noslēguma mačā tikās VGB un Rušonas komandas. Par acīmredzamu favorīti tika uzskatīta VGB vienība, taču pirmajā puslaikā tas neatspoguļojās. Rušonas futbolisti spēja izvirzīties vadībā ar 2:1, nivelējot meistarības trūkumu ar pašaizliedzīgu cīņu katrā spēles epizodē. Tikai puslaika beigās Roberts Makejevs spēja panākt izlīdzinājumu. Otrajā spēles periodā intriga mira, bumbas Rušonas komandas vārtos bira kā āboli pēc pirmās rudens salnas, uz tablo beidzās vienciparu skaitļi. Gala rezultātā graujoša “melno” uzvara ar 11:3. Rušonas komanda ir jāpaslavē par pirmo puslaiku, un, ja komandas dalībnieki iemācīsies viens otra vārdus, vienībai būs cerības uz labākiem rezultātiem nākamajās spēlēs.

Tādējādi turnīra tabulas augšgalā ir Priežmales, VGB un Aglonas komandas, katrai no kurām ir 6 punkti, tām seko BJSS vienība ar 3 punktiem, kas pēc pārliecinošas uzvaras piedzīvoja graujošu zaudējumu, pa vienam punktam ir Viļānu un Stabulnieku komandām, Rušonas, BJSS Kraukļi Preiļi un “Vasals” komandām
pagaidām punktu nav.

Beigās gribas novēlēt veiksmi Ingmāram Jermakovičam traumas ārstēšanas procesā, jo visi vēlās redzēt šo lielisko spēlētāju nevis tribīnēs bet laukumā. Portālā transfermarkt.com ir kļūdaini norādīta informācija par to, ka Ingmārs ir beidzis karjeru. Šis ne par kādu naudu nenopērkamais spēlētājs noteikti atgriezīsies laukumā.

Nākamās spēles šo ceturtdien 13. jūlijā, sākums 18:00.