Ceturtdienas spēles

Siltā ceturtdienas vakarā Preiļu mākslīgā futbola laukumā novada čempionāta ietvaros tika aizvadītas 3 spēles. Diemžēl mačs starp Rušonas un Priežmales komandām nenotika, jo “ezernieki” sastapās ar organizatoriskām problēmām. Viņu pretinieki atteicās spēli pārcelt, un Priežmales komandai tika piešķirta tehniskā uzvara ar 5:0. Tādējādi visi vietējā futbola cienītāji zaudēja iespēju vērot saspringtu un aizraujošu spēli.

Pirmajā vakara spēlē laukumā devās Aglonas un VGB futbolisti. “Melno” sastāvā neredzējām aizsardzības balstu un komandas līderi Raineru Tomasu Urujevu, taču vienības rindas pastiprināja vārtsargs Deniss Pankovs. Kā jau bija paredzēts, spēle ritēja līdzīgā gultnē, atpūtnieki nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, ar ko pārsvarā nodarbojās Rolands Putāns, kurš, savākdams naģeņu kolekciju pēc “hat-trick” iepriekšējā spēlē, šoreiz tik aktīvi uz priekšu nedevās. VGB rindās aktīvi uzbrukuma smailē darbojās Roberts Makejevs. Bumbas kontroles pārsvaru Svētās Zemes pārstāvji spēja pārverst arī vārtu guvumā, kad precīzs bija Sandis Sparāns. 1:0 pēc pirmā puslaika. Otrajā spēles periodā krasas izmaiņas laukumā nenotika. Aglonas komanda spēja gūt otros vārtus, pateicoties Viktora Švābes piepūlēm. Viņu pretinieki, kuru nosaukums joprojām ir noslēpums lielākajai daļai futbola cienītāju, nespēja rast pretargumentus, pirmo reizi turnīrā izjūtot zaudējuma rūgtumu.

Aizraujošāka vakara spēle norisinājās starp Stabulnieku un Preiļu BJSS komandām. Uzsākot turnīru ar mainīgām sekmēm, abu komandu mērķis spēlē bija tikai un vienīgi uzvara. Abas vienības pagaidām nevar lepoties ar aizsardzību, tāpēc arī šī spēle bija momentiem bagāta. Reālu izdevību gūt vārtus palaida Ivans Afanasjevs, kurš raidīja atlēkušo bumbu pāri vārtiem, taču savu kļūdu vēlāk laboja, panākdams pretinieku uzbrucēju, un neļaudams viņam izdarīt sitienu. Pirmajā puslaikā tika gūti tikai vieni vārti, kad precīzs bija Kristers Šņepsts, izvirzot “zebras” vadībā. Otrajā spēles daļā tiesneša Rolanda Slūkas galvenais pienākums bija rezultāta maiņa uz tablo. Ciematnieki sākumā izlīdzināja rezultātu, pateicoties Edija Broka darbībām, drīz vien izvirzījās vadībā, kad soda sitienu realizēja Raitis Vovers. Minūtes laikā Igors Jegorovs panāca 2:2. Dažas minūtes vēlāk otros vārtus spēlē guva Edijs Broks. Pēc tam Stabulnieku komandas spēli var minēt kā sliktu piemēru jauniem futbolistiem, kā nevajag spēlēt, esot vadībā. Aizraujoties ar uzbrukumu, tika pieļauts izgājiens 2 pret vienu vārtsargu, ko BJSS komanda arī realizēja. Arī pie neizšķirta rezultāta ciematnieki pārgalvīgi metās uz priekšu, pieļaudami ar sarkano diplomu Maltas Futbola Akadēmiju absolvējuša Igora Jegorova nonākšanu acu pret aci ar Artūru Teilānu. Galvenais pēdejo desmitgažu Maltas uzbrukuma talants aukstasinīgi pārmeta bumbu pāri vārtsargam, panākot 4:3 BJSS labā, kas arī bija spēles gala rezultāts.

Vakara noslēguma spēlē tikās Viļānu un BJSS Preiļu Kraukļi komandas. Spēku samērs objektīvi nebija līdzīgs. Ziemeļnieki pirmajā puslaikā guva 5 bezatbildes vārtus. Jaunie Preiļu futbolisti, trenera Viktora Martinova uzmundrināti, galvas nenokāra, turpināja cīnīties otrajā puslaikā, nospēlēdami to neizšķirti 1:1, goda vārtus guva Daniils Antonovs. Gala rezultāts 6:1 par labu Viļānu komandai, kas guva pirmo uzvaru turnīrā.