25. jūlija spēļu apskats

25. jūlija vakars Preiļu novada futbola čempionātā aizritēja sīvu cīņu gaisotnē.

17:00 savā starpā tikās BJSS Preiļi un BJSS Preiļu Kraukļi komandas. Principiāls duelis starp sporta skolas pamatkomandu un kā teiktu itāļi “Primavera” jeb jauniešu vienību. Abas komandas atradās tikai punkta attālumā viena no otras, līdz ar to mačam bija arī būtiska nozīme vietu sadalījumā turnīra tabulā. Pirmie rezultātu atklāja Kraukļi, kas iepriekšēju panākumu iedvesoti, burtiski lidoja pa laukumu. Izlīdzināt rezultātu “zebrām” paīdzēja leģionārs no Maltas Maksims Lavrenovs. Jaunieši atkal izvirzījās vadībā, pateicoties Preiļu futbola “Golden Boy” elegantam tālsitienam vārtu augšējā stūrī. Melnbaltie tomēr neļāva saviem pretiniekiem ilgi būt vadībā, rezultātu izlīdzināja komandas džokeris Matīss Kivlenieks. Otrajā puslaikā pieredze un rūdījums tomēr ņēma virsroku pār jaunību. “Zebras” spēja gūt divus bezatbildes vārtus, panākot gala rezultātu 4:2 savā lābā un gūstot 3 svarīgus punktus.

Nākamajā spēlē tikās divas melnajos formastērpos spēlējošas komandas: VGB un Stabulnieki. Pirmiem izlozes rezultātā nācās vilkt oranžos apmetņus. Spēles sākumā komandas minūtes laikā apmainījās ar vārtu guvumiem. Pēc tam ritēja līdzīga cīņa bez izteikta kādas komandas pārsvara. Pēdējās perioda sekundēs Preiļu 2. vidusskolas sporta skolotājs Ivans Afanasjevs nodemonstrēja labu fizisko sagatavotību, veica daudzus atsegšanās manevrus, saņēma piespēli pie pretinieku vārtiem, atmeta bumbu Raitim Voveram, kurš, kā saka angļi, ar “vājo” kāju spēcīgi trieca bumbu vārtu tīklā. Bail iedomāties, kas būtu, ja šajā momentā tiktu izdarīts sitiens ar “stipro” kāju. Tā arī bija pirmā puslaika beigu epizode, pēc kuras svilpi uz pārtraukumu deva arbitrs Rolands Slūka. Otrajā puslaikā spēle ritēja jautrāk, komandām bija vairāk vārtu gūšanas momentu, ciematniekiem bija reālas izredzes pārsvaru palielināt, taču veiksmīgāki bija viņu pretinieki, kuri spēja izlīdzināt rezultātu spēles galotnē. Jāpiebilst, ka vienā no epizodēm mača arbitrs lika VGB faniem ķerties pie sirds tabletēm, kad parādīja Dāvim Silkānam sarkano kartīti, taču, saprotot savu kļūdu, uzreiz to laboja, un parādīja dzeltenās krāsas taisnstūri. Gala rezultāts 2:2. VGB vienība ir komfortablā vietā turnīra tabulā, un pēdējā spēlē pret Viļānu komandu varēs izvēlēties sev pretinieku izslēgšanas spēlēs. Stabulnieku ceļu uz “play-off” var salīdzināt ar mērnieka brišanu pa purvu, kad ir pilni zābaki piesmelti, dažādi kukaiņi ir sakoduši, drēbes zaru saplēstas, mobilais telefons noslīcināts, tomēr galamērķis ir saskatāms.

Divas interesantas un aizraujošas spēles, tomēr tās vairāk līdzinās bērnu spēlēšanai smilšu kastē, salīdzinot ar īstu spēli, kas notika Aglonā starp vietējo komandu un Priežmales vienību. Objektīvu iemeslu dēļ spēli nav izdevies pavērot, tāpēc apraksts ir balstīts uz reāliem fantāzijas notikumiem, ironiski – satīriskiem motīviem, vārsmām un spēles dalībnieku liecībām. Tā bija divu līdzīgu pretinieku cīņa. Kad Messi un Ronaldū bija savos labākajos gados, par šiem spēlētājiem bieži teica, ka viņi ir no citas planētas. Pagaidām var teikt, ka Priežmale un Aglona ir Preiļu novada futbola čempionāta Messi un Ronaldū. Šeit nu gan jāpiebilst, ka nevar droši pateikt, kura no komandām līdzinās kādam no spēlētājiem, tāpēc ka joprojām ir daudz strīdu par to, kurš spēlētājs ir labāks. Nedadz dīvains ir tas fakts, ka fanu šogad bija mazāk nekā pērn, kad turnīra ietvaros atpūtnieki sacentās ar zvaigžņoto VUGD vienību. Iespējams, ka atbalsta trūkums arī ietekmēja spēles gala rezultātu, 1:0 par labu Priežmales komandai, kas spēja realizēt vienu no saviem momentiem. Kopumā tas bija līdzīgs augstas kvalitātes futbols. Sitieni bija tik spēcīgi, ka pēc bumbas trāpījuma pa vārtu stabiem un pārliktni troksnis bija skaļāks par Bazilikas zvanu skaņu. Epizodēs, kad vārtsargi atvairīja bumbu pēc pretinieku sitieniem, sāka kūpēt viņu cimdi, labi, ka blakus ir Ciriša ezers. Paldies Dievam, ka vārtu gūšanas epizodē netika saplēsts vārtu tīkls. Pateicoties šai uzvarai, Priežmales komanda ir praktiski nodrošinājusi sev pirmo vietu turnīra tabulā, savukārt aglonieši zemāk par otro vietu noteikti nekritīs, saglabājot teorētiskas izredzes arī uz pirmo vietu.