9. februāra spēļu apskati

Devītā februāra vakarā Preiļu novada telpu futbola čempionāts turpinājās ar divām spēlēm. Pirmajā tikās komandas no futbola kartes ziemeļu daļas, Varakļāni komanda pret Viļānu vienību. Otrajiem tā bija pēdējā cerība pacīnīties par izslēgšanas spēlēm, bija nepieciešama tikai uzvara. Savukārt varakļānieši jau bija nodrošinājuši sev vietu izslēgšanas spēļu kārtā, un cīnījās par izdevīgākajām pozīcijām. Būdami favorītu statusā, neatkarību atguvušā novada pārstāvji ātri izvirzījās vadībā. Viļānieši rokas nenolaida, un dažu minūšu laikā rezultātu izlīdzināja. Intriga pieauga, komandas sāka spēlēt pragmatiski, bez lieka riska, pirmajā periodā vārti vairs netika gūti. Otrajā periodā spēlētāji no pilsētas, kuru savā dziesmā slavina Latgales Dāmu Pops, spēja lauzt spēles gaitu sev par labu. Jāpiebilst, ka viļāniešiem, līdzīgi kā arī iepriekšējās spēlēs, rezervistu soliņš izrādījās par “īsu”, un spēlētāju nogurums nospēlēja būtisku lomu. Papildus visām nelaimēm spēles beigās pieredzējušākais komandas spēlētājs iedzīvojās savainojumā. Varkļānieši izvirzījās vadībā ar 5:1, piektos vārtus gūstot no soda sitiena, kas tika nozīmēts uz Viļānu komandas vārtiem pēc piektā noteikumu pārkāpuma periodā. Rēzeknes novada pārstāvji spēja vienus vārtus atgūt, panākot gala rezultātu 2:5 Varakļāni  labā. Kopumā pēdējo nedēļu Latvijas sportā var nosaukt par “gulbju dziesmu” periodu. Ernests Gulbis nospēlēja atvadu maču Latvijas tenisa izlasē, pēc tam LBC un Viļānu komandas aizvadīja savas pēdējās spēles, kur vēl varēja pacīnīties par iekļūšanu nākamajā kārtā. Abām komandām vēl jānospēlē katrai viens mačs turnīrā, bet tur būs cīņa tikai par savu un komandas godu.

Nākamajā spēlē tikās Līvānu un BJSS komandas. Aizraujoša spēle pie pilnām tribīnēm, kas savā vairumā atbalstīja Preiļu jaunos futbola talantus. Spēles ievadā gan lielāku lomu nospēlēja pieredze, jo “Labas Mēbeles” atbalstīta komanda izvirzījās vadībā ar 2:0. BJSS komanda ir tā, kas vislabāk spēj pielāgoties taktiskām izmaiņām spēles gaitā, jo tās sastāvā ir ne tikai spēlējošais treneris Dainis Binders, bet arī treneris Vladimirs Točko. Zibenīgi izanalizējot kļūdas, viņi ieviesa izmaiņas spēlē, kas ļāva samazināt rezultāta starpību līdz 1:2. Pirmajā puslaikā vārti vairs netika gūti. Otrajā spēles daļā būtisku lomu sāka spēlēt pieaugušās emocijas laukumā. Līvānieši guva trešos vārtus, bet drīzumā pēc solo gājiena Kristers, kuru aizvien vairāk var pielīdzināt Edgaram Davidsam, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Tad sekoja vairāki noteikumu pārkāpumi, grūstīšanās, un viena interesanta vārdu apmaiņa. No tribīnēm to nevarēja dzirdēt, bet atrodoties pie laukuma sānu līnijas, varēja saklausīt dialogu starp Vladimiru Točko un Renātu Turčinski. Līvānu komandas spēlētājs teica:”Mēs jūs tik un tā uzvarēsim, neskatoties uz to, ka jums palīdz tiesnesis.” Treneris sarkastiski atbildēja: “Nu tu taču esi leģenda.” Pēc dažām minūtēm “ezis” rezultātu izlīdzināja. Leģendas statuss bija jāpierāda, ko Renāts arī izdarīja, panākot 4:3 Līvānu komandas labā. BJSS spēlētāji neatrada spēkus rezultāta izlīdzināšanai. Tā bija aizraujoša spēle, kas neļāva nedz spēlētājiem, nedz skatītājiem atslābināties ne uz sekundi.

Teksta autors: Deniss Osetrovs