Spēles apskats Stabulnieki – Aglona

Pirmdienas vakarā Preiļu telpu futbola čempionātā notika spēle, kurā divas komandas cīnījās par galvenā futbola ciemata lomu novadā. Jau kopš gadsimta sākuma abas apdzīvotas vietas deleģēja savus labākos futbolistus Preiļu futbola turnīriem, un vienmēr cīnījās par augstākajām vietām. Pēdējos gados situācija mainījās. Demogrāfisku un ekonomisku apsvērumu dēļ nebūt ne katrā čempionātā šīs komandas spēja piedalīties. Abām vienībām arī ir grūti nokomplektēt sastāvu no pašmāju spēlētājiem, tāpēc nākas piesaistīt spēlētājus no citiem pagastiem, kā arī iekļaut sastāvā tā saucamos “Oriundi”. Labēji noskaņotiem komandu faniem tas protams nepatīk, bet tāda ir dzīves realitāte. Jebkurā gadījumā cīņa solījās būt interesanta. Abās komandās bija robi sastāvā. Ezeru zemes pārstāvji nevarēja pilnībā paļauties uz Lauri Vilcānu, kurš bija apslimis, taču komandas dakteri spēja sagatavot viņu spēlei tā, lai vadošajam komandas aizsargam būtu iespēja vismaz uz dažām minūtēm iziet laukumā. Stabulnieku komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt Māris Stroganovs, Edijs Broks, Raitis Upenieks un Guntis Belkovskis.

Spēle aizsākās ar Aglonas komandas teritoriālu pārsvaru. Viņu pretinieki izvēlējās pretuzbrukumu taktiku. Tā attaisnojās, un, izturot ezeru zemes komandas pirmos uzbrukumus, Stabulnieki izvirzījās vadībā. Pēc neilga brīža Jānis Bogdanovs ieslēdza laika mašīnu, kļuva par gadiem 10 jaunāks, izdarīja rāvienu apuveni 25 metru garumā un pārspēja pretinieku vārtsargu. Aglonieši neapmulsa, un līdz pārtraukumam vienus vārtus atguva. Otrajā puslaikā spēle kļuva vēl jautrāka. Sākumā kūrortciemata pārstāvji izlīdzināja rezultātu. Pēc tam spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem. Bumba neaizkavējās laukuma centrā, abām komandām bija milzums momentu, taču katra spēja gūt tikai pa vieniem vārtiem. Raitis Vovers guva savus otros vārtus spēlē, panākot 3:2, rezultātu izlīdzināja Aglonas komandas 17. numurs. Kaujiniecisks neizšķirts aizraujošā spēlē pie pustukšām tribīnēm. Tāda rezultāta dēļ tika noskaidrota viena no divām komandām, kas paliek ārpus izslēgšanas spēlēm. Diemžēl daudziem atbalstītājiem tā ir LBC vienība, kas, pat uzvarot pēdējā spēlē, augstāk par astoto vietu turnīra tabulā nespēs pacelties.

Teksta autors: Deniss Osetrovs