Ceturtdaļfināla spēles. Aglona, Stabulnieki un Varakļāni no turnīra izstājas.

Preiļu novada telpu futbola čempionātā norisinājās ceturtdaļfināla spēles. Diemžēl intriga bija tikai vienā duelī, starp Maltas un Aglonas komandām.

Jau pēc pirmajām spēles minūtēm bija skaidrs, ka cīņa būs sīva, un Ezeru zemes pārstāvjiem tā nebūs viegla pastaiga kā komandu pirmajā savstarpējā spēlē (8:4 Aglonas uzvara). Spēle noritēja labos ātrumos ar cīņu katrā laukuma kvadrātmetrā. Svētās Zemes pārstāvji spēja izvirzīties vadībā ar 2:0. Otrajā vārtu guvumā jāatzīmē Maltas komandas vārtsarga kļūda, jo bumba izslīdēja viņam caur rokām, kaut gan likās, ka nekādas briesmas nedraud. Šī epizode būtiski ietekmēja turpmāko spēles gaitu, kā īsts profesionālis maltiešu vārtu vīrs zibenīgi izdarīja secinājumus, nometa cimdus malā, un šajā spēlē vairs vārtus neielaida. Pirmajā puslaikā Rēzeknes novada pārstāvji vārtus gūt arī nespēja. Jāatzīmē viens fakts. Maltas komandai abās spēlēs nepiedalījās būtisku lomu spēlējošs uzbrucējs. Uz to Aglonas komandai norādīja viens no citas komandas pārstāvjiem, uzsverot, ka viņiem ir paveicies. Tas izraisīja asu reakciju no viena no Aglonas komandas līderiem, kurš teica sekojošus vārdus: ”Nav jādomā par to, kas ir vai nav, spēlē tie, kuri ir. Man ko viņam personīgi piezvanīt? Vai es tagad varu visu spēli stāvēt pie viņu vārtiem un neskriet atpakaļ?” Tas tik liecināja par spēles svarīgumu un spēlētāju nopietnu noskaņojumu pret spēli. Otrajā puslaikā Maltas komanda bija veiksmīgāka, spēja realizēt savus momentus, izlīdzināja rezultātu, padarot atbildes spēli vēl interesantāku.
Svētdienas vakarā abas komandas tikās vēlreiz. Pēc rezultāta 2:2 pirmajā spēlē, futbola cienītājus sagaidīja aizraujošs mačs. Šoreiz gan spēle iesākās savādāk, jo maltieši izvirzījās vadībā ar 2:0, un spēja šo rezultātu saglabāt līdz pārtraukumam. Pārtraukumā iedzerot svēto ūdeni, aglonieši sākumā rezultātu izlīdzināja, bet pēc tam arī izvirzījās vadībā. Rēzeknes novada pārstāvji rezultātu izlīdzināja, bet svētceļnieku galamērķa ciemata pārstāvētā komanda atkal izvirzījās vadībā. Laika palika maz, maltiešiem bija iespēja sist 10 metru soda sitienu pēc Aglonas komandas piektā pārkāpuma, taču sitiens bija neprecīzs. Visu cieņu Maltas komandai, kas spēlēja līdz galam, un spēja rezultātu izlīdzināt dažas sekundes pirms finālsvilpes. Spēle noslēdzās ar rezultātu 4:4, skatītājus sagaidīja 7 metru sitienu sērija. Katra komanda izpildīja 5 sitienus, nevienu no kuriem vārtsargi nespēja atvairīt, bet Aglonas komandas trešais sitiens lidoja vārtiem garām. Līdz ar to maltieši iekļūst pusfinālā, bet agloniešiem turnīrs ir beidzies. Pēc tādām spēlēm bieži saka, ka abas komandas bija cienīgas uzvarēt, taču tas nav iespējams un tikai viena tiek tālāk.

Otrajā ceturtdaļfinālā tikās 2. un 7. spēcīgākās komandas. Lai arī komandu (VUGD un Stabulnieki) pirmajā savstarpējā spēlē tika piefiksēts neizšķirts 2:2, par spēles viennozīmīgiem favorītiem tika uzskatīti ugunsdzēsēji. Papildus visam viņu sastāvs bija spēcīgāks nekā komandu pirmajā savstarpējā spēlē, bet ciematnieki nespēja savākt pilnu sastāvu. Nav jēgas runāt par attaisnojumiem, kurš un kāpēc netika uz spēli. Kurš gribēja, tas spēlēja. Kāds spēlē ar 38 grādu ķermeņa temperatūru, cits brauc no Rīgas, lai nospēlētu, ir arī tādi, kas ziedo spēles citos pēc ranga krietni augstākos turnīros, lai nospēlētu Preiļu novada telpu futbola čempionātā, citi spēlē ar savainojumiem utt.. Paies gadsimti, un, šķirstot Preiļu futbola vēstures lappuses, diez vai kāds iedziļināsies tādos sīkumos, jo svarīgs būs tikai rezultāts. Spēle noritēja ar lielu VUGD komandas pārsvaru, kas izvirzījās vadībā ar 2:0. Stabulnieku komanda gan spēja panākt 2:1, taču uz ko lielāku nebija spējīga. Gala rezultāts 8:1 VUGD labā. Atbildes spēlē rezultāts bija identisks, ugunsdzēsēji iekļūst pusfinālā.
Trešajā ceturtdaļfinālā viss bija vēl bēdīgāk. Tikās BJSS un Varakļānu komandas. Apļa turnīra spēlē varakļānieši bija pārāki un jaunie Preiļu futbolisti noteikti gribēja atspēlēties, labi sagatavojās spēlei. Varakļānu komanda gan nespēja atbraukt optimālā sastāvā, spēlētāji, kas iznāca laukumā, cīnījās godam, taču paveikt varoņdarbus nespēja. Būdami zaudētājos ar 0:2, vīri melnā spēja izlīdzināt rezultātu, bet pēc tam bumba lidoja tikai Varakļānu komandas vārtos. Gala rezultāts 8:2 par labu BJSS. Atbildes spēle nenotika. Varakļāniešus nevar vainot par neierašanos uz spēli, viņi rīkojās pragmatiski. Reāli izvērtējot situāciju, viņi rīkojās sociāli atbildīgi. Mēs nevaram būt atrauti no tā, kas notiek pasaulē. Globālā sasilšana, gaisa piesārņojums un energoresursu bezjēdzīgā izmantošana ir mūsu katra darbības rezultāts. Tā vietā, lai tērētu degvielu, nobrauktu vairāk nekā 100 kilometrus turp atpakaļ, visticamāk zaudētu divu spēļu summā, varakļānieši palika mājās, un padarīja mūsu planētu kaut nedaudz zaļāku. Paldies viņiem gan par labu spēli turnīrā, gan labu piemēru citiem.