BJSS Preiļi tiek gāzti no troņa

Preiļu novada telpu futbola čempionātā ir noskaidroti finālisti un spēles par trešo vietu dalībnieki. Pirmajā pusfinālā tikās VUGD un Maltas komandas. Pirms pievērsties spēļu apskatiem ir jāpievērš uzmanība ugunsdzēsēju cēlai rīcībai. Pirmajai pusfināla spēlei bija jānotiek sestdien 25. februārī, bet turnīra viesi palūdza spēli pārcelt uz ceturtdienu. Operatīvā dienesta komanda rīkojās kā viesmīlīgi saimnieki. Neskatoties uz to, ka viņiem nebija izdevīgi spēli pārcelt, tika sperts plats draudzības solis pretī Maltas komandai. Tādos gadījumos bieži saka, ka tā ir komanda ar lielo burtu, bet šajā gadījumā tas būtu nekorekti, jo tā ir vienība, kuras visi burti ir lieli. Nacionālajā Hokeja Līgā sezonas beigās vienam no spēlētājiem tiek pasniegta balva (Lady Byng Memorial Trophy). Tiek apbalvots hokejists, kurš sezonas laikā bija godīgas sportiskas cīņas piemērs, kā arī bija džentelmenis laukumā un ārpus tā, demonstrējot augstu hokeja meistarību. Ja vietējā futbola turnīrā būtu līdzīga balva, tad glābēji noteikti to būtu pelnījuši, pie tam ar lielu atrāvienu no pārējām komandām. Runājot par spēli, var teikt, ka intriga bija dzīva līdz atbildes mača otrā puslaika sākumam. Ceturtdienas vakarā spēle ritēja ar VUGD komandas nelielu pārsvaru, maltieši neļāva saviem pretiniekiem būt vadībā ar vairāk nekā diviem vārtiem, mača beigās turnīra viesi smazināja rezultāta starpību līdz minimumam, panākot 3:4, kas arī bija spēles gala rezultāts. Tas solīja aizraujošu atbildes spēli.
⚽️ Otrajā mačā ugunsdzēsēji ātri izvirzījās vadībā, viesiem spēle īsti nepadevās, taču maltiešu 17. numurs nesamierinājās ar tādu mača gaitu, un guva vienus no skaistākajiem vārtiem turnīrā. Atrodoties laukuma stūrī asā leņķī pret vārtiem, viņš no gaisa raidīja bumbu zem pārliktņa. Sitiens bija tik spēcīgs, ka Aleksandrs Birjukovs nepaspēja pat rokas gaisā pacelt, un varbūt pat labi ka tā, jo varēja vai nu apdedzināt plaukstas vai arī roku salauzt. Aplaudēja pat vietējās komandas atbalstītāji. Glābēji gan ātri panāca 3:1, viesi līdz pārtraukumam spēja vienus vārtus atgūt. Otrā puslaika sākumā ugunsdzēsēji dažu minūšu laikā panāca 5:2, pēc tāda pavērsiena tikai lielākie Maltas komandas optimisti vēl varēja cerēt uz komandas panākumu. Brīnums nenotika, VUGD komanda spēja vēl divreiz gūt vārtus, turnīra viesiem gan spēles rezultāts bija neveiksmīgs, gan arī sarkano kartīti nopelnīja viens no komandas spēlētājiem. Gala rezultāts 7:2 par labu VUGD, divu spēļu summā – 11:5 glābēju labā.

⚽️ Otrajā pusfinālā tikās BJSS un Līvānu komandas. Arī šajā gadījumā ir jāsāk nevis ar spēles apskatu, bet ar organizatoriskām lietām un attieksmi pret turnīru. Tā nu sagadījās, ka spēlei bija gatavs tikai viens arbitrs, otrs tiesnesis uz spēli neieradās, kaut gan bija vairāki kandidāti. Neko darīt, visu atbildību uz sevis uzņēmās turnīra organizators, kurš nekad pirms tam nebija tiesājis. Abu komandu spēlētāji it īpaši otrajā puslaikā, līdzīgi kā pirajas, kas sajūt asins smaku, bruka virsū tiesnesim pēc katras epizodes. Runājot tautas valodā, brīžiem izskatījās pēc kolhoza. Ja dažiem futbols ir pēdējā vietā, tad nav ko brīnīties, ka Latvijas izlase FIFA rangā atrodas 133. vietā. Telpu futbolā pozīcija ir labāka, 65. taču, piemēram 2009. gadā bija 44.
⚽️ Sestdienas spēlē bija sīva cīņa, Labas Mēbeles atbalstīta komanda spēja izveidot vairāk vārtu gūšanas momentu. Līvānieši izvirzījās vadībā, varēja dubultot pārsvaru, taču uzbrucējs no dažu metru attāluma sita garām tukšam vārtu stūrim. Neiesit tu, iesit tev, tāda ir paruna, Dāvis Silkāns tika aizsargu aizmirsts, saņēma tālu piespēli, un, apspēlējot vārtsargu, izlīdzināja rezultātu. Otrajā puslaikā līvāniešu septītais numurs guva otros vārtus spēlē, izvirzot komandu vadībā. Kaislības pieauga, vienā no epizodēm BJSS komandas vārtsargs bija tik saniknots, ka atskrēja pie pretinieku komandas vārtiem, lai izrēķinātos ar oponentu vārtsargu, taču spēja savaldīties, un iztika bez asinsizliešanas. Preiļu jaunie futbolisti spēja rezultātu izlīdzināt, to paveica ar 2. numuru spēlējošais vietējā futbola galvenais talants. Spēles izskaņā viņam bija iespēja gūt uzvaras vārtus, jo tika izpildīts soda sitiens pēc pretinieku komandas piektā pārkāpuma, taču tas netika realizēts. Pirmās spēles rezultāts 2:2.
⚽️ Otrajā spēlē pieredze guva priekšroku pār jaunību. Preiļu jaunie futbolisti daudz kļūdījās, neizmantoja savas izdevības, savukārt viņu pretinieki spēja radušās iespējas realizēt un svinēt uzvaru ar 4:0. Līdz ar to mūs sagaida vasaras turnīra fināla atkārtojums starp VUGD un Līvānu komandām, spēlē par trešo vietu tiksies BJSS un Maltas komandas.

04.03.
18:00 Malta – BJSS Preiļi ( Spēle par 3. vietu )
19:00 Līvāni – VUGD Preiļi ( Spēle par 1. vietu )

05.03.
18:00 BJSS Preiļi – Malta ( Spēle par 3. vietu )
19:00 VUGD Preiļi – Līvāni ( Spēle par 1. vietu )

Pēc finālspēles komandu, labāko spēlētāju un organizatoru apbalvošana.

🥇🥈🥉🏆 Šogad tiks apbalvots turnīra labākais aizsargs, labākais vārtsargs, rezultatīvākais spēlētājs un vērtīgākais spēlētājs. Labākie spēlētāji tiks apbalvoti ar Pludmales kafejnīca “Pampūkas” dāvanu kartēm.

Kārtējo reizi sakam lielu paldies turnīra atbalstītājiem.🚘 Auto servisam VICARS ( https://www.vicars.lv/ ) un 🥞 Pludmales kafejnīca “Pampūkas” .