Finālspēļu apskats

Preiļu novada telpu futbola čempionāts ir noslēdzies. Tas pagāja tik strauji kā šī ziema, kas, pārdzīvojot tik ātru turnīra noslēgumu, devās tam līdzi vēsturē. Diemžēl laiku nevar nedz apturēt, nedz palēnināt.

Pirms teikt noslēguma runas, bija jānoskaidro vietu sadalījums uz goda pjedestāla. Lielāka intriga tika paredzēta spēlē par trešo vietu, kur pēc pirmās spēles PSV Broļi vienībai bija tikai vienu vārtu pārsvars pār Rēzeknes novada komandu. Violetajos formas tērpos ģērbtie futbolisti izlīdzināja rezultātu divu spēļu summā pašā mača sākumā. Nepagāja ne minūte, kad Aleksandrs Marjanovs ar savu burvīgo kreiso kāju raidīja bumbu pretinieku vārtu tīklā. Jevģenija Brovčenko, kurš trenera lomā aizvietoja Aleksandru Boroduļinu, vadītā komanda, panākuma iedvesmota, turpināja aktīvi uzbrukt, radot vairākus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. “Holandiešiem” pirmajā puslaikā jāatzīmē viena ļoti laba vārtu gūšanas situācija, kad Raitis Vovers deva piespēli gar vārtiem Endijam Romanovam, kurš uz brīdi kļuva par regbija spēlētāju. Neviena netraucēts viņš raidīja bumbu krietni pāri vārtiem tribīnēs, diemžēl skatītāji to nevarēja paturēt sev kā suvenīru, bet bija jāatgriež laukumā.
Otrajā mača daļā spēles ritējums bija tāds pats, uzbrukumu viļņi gāja uz no tribīnēm tālumā esošiem vārtiem, bet tā kā komandas samainījās laukuma pusēm, šie uzbrukumi bija apvienotās komandas darbības rezultāts. Veidojot daudzus momentus, raidīt bumbu vārtos neizdevās līdz savu vārdu teica Lauris Vilcāns. Nepilnas 3 minūtes līdz spēles beigām viņš nonāca aci pret aci ar pretinieku vārtsargu un aukstasinīgi raidīja bumbu vārtu stūrī. Tie bija Laura vienīgie vārti turnīrā, taču bronzas vērti. Atlikušajā spēles daļā rezultāts nemainījās, un divu spēļu summā uzvaru ar rezultātu 3:2 svinēja PSV Broļi komanda. Rēzeknes novada komanda otro gadu pēc kārtas (pērn piedalījās ar nosaukumu Malta) paliek ceturtajā vietā.

Pirms finālspēles tikai lielākie optimisti ticēja Racoonwood komandas uzvarai divu spēļu summā, jo pirmajā mačā tika atzīts VUGD vienības pārākums ar 1:6. Tribīnēs varēja dzirdēt runas, ka viss jau ir skaidrs, tikai nav zināms gala rezultāts. “Jenotu” rindas tika papildinātas ar trim pirmās maiņas spēlētājiem un pieredzējušo Andreju Birjukovu. Palīdzēt nevarēja uzlēcošā zvaigzne Dāvis Silkāns. VUGD vienības sastāvs kā vienmēr bija spēcīgs un zvaigžņots. Pat uz kruķiem esošais Rolands Slūka noteikti nesabojātu komandas spēli, izejot laukumā.
Jau no pirmajām spēles minūtēm “oranžo” līderi parādīja, ka nav ne ar ko sliktāki par pretiniekiem. Diezgan ātri “jenoti” spēja izvirzīties vadībā. Šeit ir jāatzīmē Raita Tarasenko veiklās un spēcīgas kājas, kā arī Andreja Birjukova vērtīgais padoms. Pirms spēles viņš atklāja noslēpumu, kā pārspēt viņa brāli Aleksandru, kurš ir glābēju vārtsargs. Viņš teica tā: ”Ir jāsit pēc iespējas stiprāk pašā vārtu stūrī.” To Raitis arī izdarīja, pats izveidoja sev momentu, un no tālas distances raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī. Noteikti vieni no skaistākajiem turnīra vārtiem. Pirmajā puslaikā rezultāts vairāk nemainījās.
Pēc pārtraukuma ugunsdzēsēji spēja rezultātu izlīdzināt. Saspēles rezultātā tika izdarīts sitiens no diezgan tuvas distances, un ar rikošeta palīdzību bumba nonāca vārtos. Lai kā censtos Atis Puzaks, šajā epizodē viņš bija bezspēcīgs. Vēl bija daudz laika ko spēlēt, taču vārti vairs netika gūti. 1:1. VUGD kopsummā uzvar ar 7:2. Tā bija vienīgā spēle turnīrā, kad ugunsdzēsēji nespēja uzvarēt. Racoonwood komandas līderi noteikti var pārdzīvot par tādu apstākļu sakritību, ka nevarēja piedalīties pirmajā spēlē. Galvenais, nākamgad būt veseliem spēles dienā, atrast sev līdzvērtīgus komandas biedrus, un būs visas iespējas uzvarēt.