Pirmās finālspēles Preiļu novada telpu futbola čempionāta ietvaros ir aizvadītas.

  Pirmās finālspēles Preiļu novada telpu futbola čempionāta ietvaros ir aizvadītas.

Spēlē par 3. vietu tikās PSV Broļi un Rēzeknes novada komandas. Abas vienības bija praktiski optimālos sastāvos, līdz ar to spēlei bija jābūt spraigai. Vienīgi “violetie” šajā mačā bija palikuši bez trenera Aleksandra Boroduļina. Nekāda informācija no komandas puses netika sniegta, taču šis fakts liek aizdomāties. Pēdējo nedēļu laikā daži pasaules līmeņa klubi ir nomainījuši trenerus. Žozē Mourinjū pameta “AS Roma” vienību, Itālijas čempionvienībā “SSC Napoli” sezonas laikā otrreiz notika trenera maiņa. Vai visi šie notikumi ir vienas ķēdes posms? Grūti spriest, bet pieredzējušā trenera trūkums noteikti nenāca par labu turnīra viesiem šajā spēlē. Jau no pirmajām spēles minūtēm bija jūtama spriedze. Abu komandu spēlētāji centās spēlēt bez riska, lai novestu kļūdu skaitu līdz minimumam, līdz ar to bija maz vārtu gūšanas momentu. Veiksmīgāki spēles sākumā izrādījās strīpajnajos formastērpos ģērbtie futbolisti. Rezultātu atklāja komandas kapteinis Raitis Vovers. Drīz vien “holandieši” pārsvaru dubultoja. Rēzeknes novada futbolisti spēja vienus vārtus atgūt, kad pēc Igora Jegorova piespēles precīzs bija Gabriels Greidāns. Šie vārti bija pēdējie mačā, jo vairāk neviena no komandām nespēja raidīt bumbu pretinieku vārtu tīklā. Otrajā spēles daļā temps pieauga, bija vairāk momentu, taču neviens no tiem netika realizēts. Jāatzīmē viens vērā ņemams moments, par kuru daudz tika runāts pirms spēles. PSV Broļi komandas aizsargs Deniss Orlovs vienā no epizodēm aukstasinīgi izkļuva no oponentu presinga, taču uz mirkli aizmirsa, ka Rēzeknes novada  spēlētāji ir nevis viņa komandas biedri, bet gan pretinieki. Viņš deva piespēli savu vārtu virzienā tieši kājās Igoram Jegorovam, kurš nespēja momentu realizēt. Deniss varēja mierīgi izelpot, pretējā gadījumā būtu jautājumi ne tikai no komandas biedru, bet arī no turnīra komitejas puses. Spēles rezultāts 2:1 par labu PSV Broļi komandai, kas liecina par to, ka atbildes spēle būs interesanta.

Nākamās dienas vakarā bija jānorit finālspēlei starp Racoonwood un VUGD vienībām, taču notikumi sāka strauji attīstīties jau no paša rīta. “Jenotu” rindas tika stipri paretinātas. Trīs pirmās maiņas spēlētāji nevarēja piedalīties mačā. Papildus tam spēlēt nevarēja arī daži citi spēletāji, viens no kuriem bija Andrejs Birjukovs, kurš kā neviens cits zina sava brāļa Aleksandra Birjukova, kurš ir VUGD vārtsargs, vājās vietas. Spēlētāju prombūtnes iemesli līdz galam nav zināmi, taču šajā sakarā var minēt vienu piemēru. 2010. gada ziema Olimpiskajās Spēlēs Vankūvērā slovēņu slēpotāja Petra Majdiča parādīja, ko var pārvarēt, ja grib uzvarēt. Iesildīšanas braucienā salaužot dažas ribas un gūstot plaušu savainojumu, viņa piedalījās trijos sprinta braucienos, finālā izcīnot trešo vietu.

Fināls notika, lai arī bija zem jautājuma zīmes. Ugunsdzēsēji bija neapšaubāmi favorīti. Racoonwood spēlētāji, kuri bija ieradušies, izjuta arī emocionālu spriedzi. Izskatījās, ka viņos neticēja ne tikai atbalstītāji, bet arī komandas ģenerālmenedžeris, kurš nepievienojās komandai uz rezervistu soliņa. “Oranžie” cīnījās kā varēja, spēja gūt vārtus, vēl bija trāpījums pa pārliktni un ļoti labs moments spēles beigās. Ielaida sešus vārtus. Zaudējums ar 1:6, kas ir ekvivalents tehniskajam zaudējumam 0:5, kas arī bija viens no variantiem. Spriediet paši, kas būtu labāk. Atliek tik cerēt, ka atbildes spēlē komandu sastāvi būs optimāli, un mūs sagaida saspringts fināls vismaz vienas spēles ietvaros.

Turnīra noslēgums un atbildes spēles jau šo sestdien:

18:00 Rēzeknes Novads – PSV Broļi

19:00 VUGD Preiļi – Racoonwood