Preiļu novada telpu futbola čempionātā norisinājās pirmās spēles

⚽️ Gods piedalīties atklāšanas spēlē tika Viļānu un Stabulnieku komandām. Spēle aizsākās jautri, jo jau pirmajā uzbrukumā Māris Stroganovs “cauršāva” vārtsargu, izvirzot Stabulniekus vadībā. Prieki gan nebija ilgi, jo pēc dažām minūtēm pērnā gada vasaras čempionāta labākais vārtu guvējs Sergejs Mihejevs parādīja, ka lieliski gūst vārtus arī iekštelpās, raidot vārtsarga atsisto bumbu zem vārtu pārliktņa. Drīz vien viļānieši izvirzījās vadībā, turpināja uzbrukt, trāpīja pa vārtu stabu, viņu uzbrukumi kā cunami viļņi sitās pret oponentu aizsardzību. Melnos formas tērpos ģērbtie futbolisti saprata, ka kaut kas ir jāmaina, uzbūvēja aizsargdambi pie saviem vārtiem, un līdz puslaika beigām izvirzījās vadībā ar 3:2. Rēzeknes novada pārstāvji braši iesāka otro puslaiku, izlīdzinot rezultātu jau pirmajās minūtēs. Diez vai kāds tribīnēs esošs futbola cienītās spēja iedomāties, ka tie būs pēdējie viļāniešu gūtie vārti šajā spēlē. Futbola ciemata spēlētāji spēja izveidot labu aizsardzību atlikušajā spēles laikā, vārtu rāmī droši un pārliecinoši darbojās komandas pirmais numurs, uzbrucēji savukārt spēja aukstasinīgi realizēt savus momentus. Jāpiebilst, ka viens no Viļānu komandas vadošajiem spēlētājiem guva savainojumu, kas ietekmēja spēles gaitu. Novēlēsim ātrāku izveseļošanos! Gala rezultāts 8:3 par labu Stabulniekiem.

⚽️ Otrajā spēlē tikās LBC un Varakļānu komandas. Vīri melnā ātri izvirzījās vadībā, bija veiksmīgāki un veiklāki savās darbībās. Vietējās komandas spēlētāji izskatījās nedaudz apjukuši, lai arī visi viņi ir pieredzējuši spēlētāji, tomēr daudzi nav spēlējuši jau diezgan ilgu laiku, un spēles prakses trūkums bija acīmredzams. Pirmā puslaika rezultāts 4:0 par labu Varakļāniem, tomēr arī komandai, kuras iniciāļu atšifrējums nav zināms, bija vārtu gūšanas momenti, jo Andrejs Birjukovs 2 reizes trāpīja pa vārtu stabu. Otrajā puslaikā spēles ritējums bija līdzīgs. Čempionāta viesi no ziemeļrietumiem kontrolēja spēles gaitu un guva pārliecinošu uzvaru ar 8:1. Ir redzams, ka varakļānieši turnīram sagatavojās nopietni, bet LBC komanda vēl nav pilnībā nobriedusi, taču ar katru nākamo spēli tā noteikti progresēs un kļūs spēcīgāka.

⚽️ Trešajā spēlē tikās Aglonas un Līvānu komandas. Lai gan, spēles gaitā Aglona izvirzījās vadībā ar 3:1, tomēr pārsvaru noturēt neizdevās un bija jāatzīst Līvānu komandas pārākums ar 3:5.

⚽️ Otrajā spēles dienā tika aizvadītas divas spēles. Pirmajā duelī tikās Līvānu un Varakļānu komandas. Guvušas pa uzvarai iepriekšējā dienā, abas komandas cīnījās par turnīra līdervienības lomu. Spēles sākums veiksmīgāks bija brāļu Pastaru dzimtās pilsētas komandai, kas ātri izvirzījās vadībā. Jāatzīst, ka rūpnīcu pilsētas pārstāvjiem pirmais puslaiks bija neveiksmīgs, jo bija labi uzbrukumi, taču tie tika neveiksmīgi izspēlēti. Varakļānu komandas spēlētāji, lai arī vairāk uzbruka, tomēr gūt vēl vienus vārtus spēles pirmajā puslaikā nespēja. Otro spēles daļu veiksmīgāk iesāka varakļānieši, gūstot vārtus pēc trīs piespēlēm vienā pieskārienā pēc kārtas. 2:0 likās komfortabls pārsvars gan rezultāta, gan spēles ziņā, taču viss šajā spēlē vēl bija priekšā. 2013. gada pavasarī toreizējais AC Milan spēlētājs Sallijs Muntari pēc uzvaras ar 2:0 pret FC Barcelona UEFA čempionu līgas pirmajā astotdaļfināla spēlē teica:”Pat uzvarot ar 5:0 mājas spēlē, mēs nevaram būt droši, ka uzvarēsim divu spēļu summā, pirms došanās uz Kamp Nou stadionu.” Otrajā spēlē FC Barcelona uzvarēja ar 4:0, un tika nākošajā kārtā. Kaut kas ļoti līdzīgs notika šajā spēlē. Divu minūšu laikā līvānieši spēja gūt 3 vārtus. Varakļānieši centās spēli glābt, vārtsarga vietā laukumā laižot piekto spēlētāju, taču tas nesekmējās ar panākumu, bet otrādāk, divupieši izmantoja pretinieka kļūdu, un raidīja bumbu tukšos vārtos. Gala rezultāts 4:2 Līvānu labā, kas tagad ir turnīra līderi.

⚽️ Plkst. 18:00 savā starpā tikās VUGD un Viļānu komandas. Preiļu futbola “krējums” devās “skolot” pirmajā spēlē zaudējumu piedzīvojušos Viļānu futbolistus. Spēles ievadā ugunsdzēsēji ātri izvirzījās vadībā. Pēc neilga laika “glābēji” pārsvaru dubultoja. Viļānieši nesamierinājās ar tādu spēles gaitu, un līdz pārtraukumam vienus vārtus atguva. Otrā puslaika sākumā ziemeļnieki rezultātu izlīdzināja, izmantotjot ļoti reto 95. numura kļūdu. Panākuma iedvesmoti “sarkanmelnie” aktīvi devās uz priekšu, taču vairāk nespēja gūt vārtus, un spēles ritējums viņiem bija ļoti līdzīgs kā dienu iepriekš. Elitārie Preiļu futbolisti spēja izmantot savu pārsvaru, un līdz spēles beigām guva piecus vārtus, panākot uzvaru ar 7:2. Veiksmīgs turnīra sākums tumši sarkanajiem, bet viļānieši pagaidām ir nesasalušā janvāra tīrumā slīkstošs traktors, taču turnīra distance ir gara, un ir visas iespējas situāciju labot.

Liels paldies ir jāsaka skatītājiem, kas abas dienas kuplā skaitā apmeklēja spēles. Bez pārspīlējuma var teikt, ka tribīnes bija pilnas.
Nākamā turnīra spēle būs 18. janvārī plkst. 19:00. Tiksies BJSS un Maltas komandas. Pirmie veiksmīgi startēja Latgales U15-U18 čempionātā, izcīnot pirmo vietu. Panākuma iedvesmoti, spēku pilni viņi dosies pēc uzvaras, savukārt viesiem no Maltas noteikti būs savi argumenti, ko likt pretī. Nāciet un atbalstiet kādu no komandām!