Preiļu novada telpu futbola čempionāts ir nonacis finiša taisnē

Preiļu novada telpu futbola čempionāts ir nonacis finiša taisnē

Preiļu novada telpu futbola čempionāts ir nonacis finiša taisnē.

Pusfinālu atbildes spēles nebija intrigējošas. VUGD vienība atkal guva 7 vārtus, ļaujot pretiniekiem (PSV Broļi) trīs reizes raidīt bumbu savu vārtu tīklā. Kopējais rezultāts 14:4 par labu ugunsdzēsējiem. Mačs starp Racoonwood un Rēzeknes novadu solījās būt spraigs, it īpaši tāpēc, ka pirmajā spēlē “meža jenoti” bija pārāki ar 4:2, kas atstāja labas cerības viņu pretiniekiem uz kopēju pozitīvo iznākumu. Diezgan ātri ceribas izgaisa, “oranžie” guva graujošu uzvaru ar 7:1.

Spēlē par trešo vietu tiksies Rēzeknes novada un PSV Broļi komandas. Šis duelis būs intrigu, principiālu divcīņu un neatbildētu jautājumu caurpīts. Pirmkārt, abu komandu spēlētāji pērn netika pie godalgām. Rēzeknes novada komanda pagājušgad piedalījās čempionātā ar nosaukumu “Malta”. Šogad komandas kodolu sastāda iepriekšējā čempionāta ceturtās vietas ieguvēji. Sastāvā esošajs Jevģenijs Brovčenko pērn spēlēja Viļānu vienības rindās, savainojās pirmajā spēlē, bez viņa komandas spēle sabruka, turnīrs beidzās katastrofāli. “Holandiešu” rindās šogad ir spēlētāji, kuri pērn pārstāvēja 4 dažādas komandas, taču neviena no tām pie godalgām netika. Stabulnieku komandas līderi Raitis Vovers un Pēteris Stankevičs 2023. gada turnīrā izstājās ceturtdaļfinālā. Dmitrijs Bogdanovs un Sergejs Mihejevs pārstāvēja jau pieminēto Viļānu komandu. Lauris Vilcāns kā varēja vilka Aglonas komandu pretī pusfinālam, taču zaudēja pēcspēles sitienu sērijā. Deniss Orlovs bija vadošais aizsargs Maltas komandā, kas, kā jau tika minēts iepriekš, apstājās soļa attālumā no bronzas godalgām. Otrkārt, varēsim vērot principiālo Denisa Orlova cīņu pret saviem ilggadējiem komandas biedriem. Daudzus gadus būdams Maltas futbola autoritāte, šogad viņš būs pretējās barikāžu pusēs no saviem ne tikai komandas biedriem, bet arī draugiem. Kāpēc Deniss šogad nespēlē kopā ar maltiešiem? Informācija par to netika sniegta. Vai nu PSV Broļi piedāvātais līgums ir treknāks, vai arī bija kādas domstarpības ar savējiem, var tikai minēt. Jebkurā gadījumā maltiešiem noteikti ir “zobs” uz savu bijušo kapteini. Denisam arī būs grūti, jo zemapziņā noteikti būs sarežģīti atšķirt savus bijušos komandas biedrus no esošajiem, jo violetais krekls ir tik sirdij tuvs, ka būs neierasti uztvert to par pretinieku tērpu. Treškārt, abām komandām uzvara ir nepieciešama, lai saglabātu imidžu un pastāvēšanu kopumā. Rēzeknes novada komanda neveiksmes gadījumā var zaudēt otro sponsoru divu gadu laikā, un palikt bez finansējuma. PSV Broļi paliekot ceturtajā vietā, cietīs neveiksmi kā futbola projekts, liekot sponsoriem aizdomāties par komandas pastāvēšanas jēgu. Ņemot vērā abu komandu sīvo cīņu apļa turnīrā, kad ar 3:2 pārāki bija Rēzeknes novada pārstāvji, būs karsti.

Fināls starp VUGD un Racoonwood komandām sniegs ne mazāk atbilžu uz daudziem jautājumiem kā spēle par trešo vietu. Vai jaunizveidotais futbola projekts spēs uzveikt ilgus gadus “būveto” vienību? Varēsim vērot divus vārda brāļu duetus. Kurš būs labāks, Vladislavs Breidaks vai Vladislavs Afanasjevs, Andrejs Maslobojevs vai Andrejs Birjukovs? Brālis pret brāli. Aleksandrs Birjukovs pret Andreju Birjukovu. Vai “jenotu” komandas ģenerālmenedžeris Andrejs Tarasenko, kurš noteikti arī pats varētu doties laukumā, un daudziem jauniešiem “ierādīt vietu” futbolā, spēs rast pareizus lēmumus? Abu komandu savstarpējo spēli apļa turnīrā var aizmirst un neņemt vērā, viss sākas no jauna. Augstas likmes, vairākiem spēlētājiem ir daudz kas jāpierāda. Cerams, ka visiem faniem pietiks vietas.

Jau šo sestdien 18:00 Rēzeknes Novads – PSV Broļi

Svētdien 19:00 VUGD Preiļi – Racoonwood