Sākas finālspēles

Preiļu novada futbola čempionātā ir pienācis izšķirošo spēļu laiks. Aizvadīti pusfināli.

Pirmajā duelī tikās Priežmales un VGB komandas. Apļa turnīra spēlē ar 2:0 pārāki bija Krāslavas novada pārstāvji, kas arī tika uzskatīti par dueļa favorītiem, jo demonstrēja stabilu spēli visa turnīra garumā. “Melnie” ne tikai uzlaboja savu sniegumu pēdējās spēlēs, pārliecinoši “iznesot” BJSS komandu ceturtdaļfinālā, bet arī pastiprinājās ar treneri Vladimiru Točko. Pirmā spēle tika aizvadīta ļoti karstā laikā. Tādos apstākļos būtisku lomu spēlē fiziskā sagatavotība, kas bija labāka Priežmales komandai. Uzvara ar 3:1, kas tomēr saglabāja intrigu pirms atbildes spēles. Pēc nedēļas pārtraukuma komandas atkal devās laukumā, taču šoreiz jau citā stadionā. Spēle dabīgajā laukumā varēja dot priekšroku Preiļu komandai, jo daži tās spēlētāji pārstāv Preiļu komandu Latvijas 3. Līgas čempionātā. Mājas spēles komanda aizvada Preiļu galvenajā arēnā, līdz ar to katrs pauguriņš un bedrīte ir zināmi. Tas gan VGB komandai nelīdzēja. Jau pirmajās sekundēs Priežmales komanda izvirzījās vadībā. Juliāns Stivriņš uz brīdi kļuva par Juliānu Draksleru, izlaužoties cauri pretinieku aizsargiem kā karsts nazis caur sviestu un pārspējot vārtsargu. Ar to principā cīņa šajā duelī beidzās. VGB komandas spēlētāju darbībās nevarēja redzēt ticību uz pozitīvu gala rezultātu. Arī Vladimirs Točko, kurš parasti ir impulsīvs, savā uzvedībā līdzīgs Jurgenam Kloppam, šoreiz bija ļoti kluss. Pirmajā puslaikā Priežmales komanda guva otros vārtus pēc realizētās “pendeles”, otrajā periodā tika gūti trešie vārti un panākts gala rezultāts, 6:1 divu spēļu summā.

Otrajā pusfinālā tikās Aglonas un Viļānu komandas. Jāsaka godīgi, ka kalendārs bija ļoti neveiksmīgs Rēzeknes novada pārstāvjiem, neatstājot viņiem nekādas izredzes pirmajā mačā. Spēlēt 15. augustā pret Aglonu ir tas pats, kas sacensties dāvanu pasniegšanā ar Ziemassvētku vecīti 24. decembra vakarā. Papildus tam Viļānu komandai nevarēja palīdzēt divi pamatsastāva spēlētāji. Svētās enerģijas pārpildītie aglonieši sagrāva savus pretiniekus ar 4:0, un praktiski nedeva nekādu cerību pirms atbildes spēles. Cepuri nost “oranžo’ priekšā, viņi centās, cīnijās, un otrās spēles pirmās minūtes tiešām deva cerības “aizķerties” šajā duelī. Taču vairāki momenti tika nerealizēti, bet atpūtnieki savu pirmo reālo izdevību pārverta vārtu guvumā. 1:0 pēc pirmā puslaika, Viļānu komandas līdzjūtēji varēja cerēt tikai uz brīnumu, taču tas nenotika. Komandas apmainījās vārtu guvumiem, gala rezultāts 6:1, līdzīgi kā pirmajā pusfinālā, Aglonas komandas labā.

Tādējādi spēlē par trešo vietu tiksies Viļānu un VGB komandas, apļa turnīrā pārāki ar 6:2 bija Rēzeknes novada pārstāvji.
Finālā cīnīsies Priežmales un Aglonas komandas, kuru mačs grupas turnīrā tika atdzīts kā vislabākās kvalitātes futbols šajā čempionātā.