Noskaidrotas 4 labākās turnīra komandas

Preiļu novada futbola čempinātā ir nospēlēti ceturtdaļfināli. Lai arī pats par sevi termins asociējas ar ciparu “4”, pāri bija trīs, jo Priežmales komanda iekļuva pusfinālā kā pirmās vietas ieguvēja. Diemžēl daudz maz līdzīga cīņa bija vērojama tikai vienā no trim dueļiem. Pārējos divos viss bija skaidrs ne tikai pēc pirmās spēles, bet jau pēc pirmajām 25 minūtēm.

Cīņa starp Aglonas un “Vasals” vienībām varēja būt interesanta, bet tikai pie nosacījuma, ka violetos tērpos ģērbtie vīri būs optimālā sastāvā un labā fiziskā sagatavotībā. Savādāk nevar. Uz ko var cerēt, ja tev pretī stājas Rolands Putāns, kurš futbolā ir pieredzējis vairāk nekā visa komanda kopumā, kā arī Vladislavs Breidaks, kurš ir izgājis gan uguni, gan ūdeni, gan vara caurules. Tikai uz maksimālu pašatdevi, cīņu katrā laukuma kvadrātmetrā, un, protams, uz veiksmi. Vērojot spēli, izskatās, ka “Vasals” vienība paļāvās tikai uz pēdējo. Būdami neoptimālā sastāvā un arī nepietiekami labā fiziskā stāvoklī, “violetie” piedzīvoja sagrāvi ar 1:11. Zīmīgi ir arī tas, ka vienīgos vārtus komandas labā spēja gūt vārtsargs.
Pēc tādas sagrāves “Vasals” komanda nolēma atcelt atbildes spēli, komandai piešķirts tehnisks zaudējums ar 0:5. Duelis kā saka “vienos vārtos”. Vai varēja būt savādāk? Droši vien, ka varēja, bet uz šo jautājumu atbildi var sniegt tikai “Vasals” komandas spēlētāji.

Duelis starp Viļānu un Stabulnieku komandām bija krietni spraigāks. Rēzeknes novada pārstāvji sagtavojās spēlei nopietni, jo bija praktiski optimālā sastāvā. Viņu pretiniekiem gan pietrūka pāris pamatsastāva spēlētāju, līdz ar to ciematnieku galvenais uzdevums bija nosargāt savus vārtus neskartus.
Pirmajā puslaikā tas arī izdevās, vārtos labi darbojās Aleksandrs Birjukovs, viļāniešiem lai arī bija neliels pārsvars, tomēr arī Stabulnieku komandas spēlētāji spēja veidot vērā ņemamus vārtu gūšanas momentus. 0:0 pēc pirmajām 25 minūtēm. Otrajā periodā spēle saasinājās, biežāk tika fiksēti pārkāpumi, pēc viena no kuriem Viļānu komanda spēja gūt vārtus.  Pēc dažām minūtēm solo gājienu veica Edgars Locāns, kurš panāca 2:0. Pēc tam fatālu kļūdu pieļāva Stabulnieku komanda, kuri pārgalvīgi metās atspēlēties, pazaudēja bumbu savā laukuma pusē, un rezultāts kļuva 3:0. Līdz spēles beigām tas arī vairāk nemainījās.
Pirms atbildes spēles Stabulnieku komanda vēl saglabāja cerības uz pusfinālu. Būdami praktiski optimālā sastāvā, ciematnieki cerēja atspēlēties. Pirmajā puslaikā noritēja līdzīga spēle, pa galvu pa kaklu Stabulnieku komandas spēlētāji uz priekšu nemetās, viļānieši arī spēlēja piesardzīgi. Cerības stariņš Stabulnieku komandai uzspīdēja pirmā puslaika beigās, kad Deniss Osetrovs veiksmīgi trāpīja pa lēkājošo bumbu, panākot 1:0. Otrā puslaika sākumā Raitis Vovers panāca 2:0, intriga atgriezās, bija reāli momenti panākt 3:0, bet nesanāca. Atlikušajā spēles daļā bumbas lidoja tikai Stabulnieku komandas vārtos. Gala rezultāts 3:2 Viļānu komandas labā, divu spēļu summā – 6:2. Līdzīgi kā ziemas turnīrā, arī šoreiz Stabulnieku komanda nespēja izmantot savu potenciālu. Jāsaka godīgi: “Pietrūka gribēšanas”. Lai gūtu panākumu, daudziem faktoriem ir jāsakrīt. Šoreiz daudz kas nesanāca, bet lielākoties komanda var vainot tikai sevi pašu.

BJSS un VGB komandu savstarpējā cīņa solījās būt interesanta, taču šīs cerības nepiepildījās. Karstā svētdienas pēcpusdienā VGB komandas futbolisti bija labāk sagatavoti cīņai nekā viņu pretinieki, kuri brīžiem pieļāva muļķīgas kļūdas. Svarīgākā turnīra spēle pārvērtās par “zebru” lielāko sagrāvi turnīrā. 2:11, rezultāts izsaka visu. Lai arī “melniem” kaut kur paveicās, jo pretinieku vārtos lidoja viss, kas varēja, taču tas bija krietni par daudz. Līdz ar to atbildes spēle kļuva praktiski par formalitāti, BJSS vienība spēja to uzvarēt ar 3:2 un nedaudz samazināt kopējā zaudējuma rūgtumu, taču divu spēļu summā piedzīvota sāpīga sagrāve ar 5:13.

Līdz ar to ir noskaidroti pusfinālu pāri, Aglona-Viļāni un Priežmale-VGB.