Sestdienas ( 21.01. ) spēļu apskati

21. janvārī Preiļu novada telpu futbola čempionātā norisinājās četras spēles.

Pirmajā tikās BJSS un Viļānu komandas. Piedzīvojot zaudējumu pirmajā spēlē, jaunie Preiļu futbolisti, skatītāju atbalstīti, devās laukumā tikai ar vienu domu – uzvarēt. Savukārt viļāniešiem arī nebija citu mērķu, kā tikai un vienīgi uzvara šajā spēlē, jo iepriekš tika piedzīvoti 3 zaudējumi. Spēles sākumā lielisku meistarību nodemonstrēja Roberts Makejevs, no gaisa raidot bumbu pretinieku vārtos. Preiliešu pārsvaru dubultoja komandas trešais numurs pēc lieliska solo gājiena. Spēle bija asa, vienā no momentiem BJSS komandas vārtsargs saņēma sitienu ar celi pa galvu, taču spēles arbitrs pārkāpumu nefiksēja, uzbrukums turpinājās, bet viļānieši vārtus tik un tā neguva. Puslaika vidū turnīra futbola kartes ziemeļos atrodošies futbolisti veica vārtsarga maiņu, vārtu rāmī stājās uzbrucējs Sergejs Mihejevs. Tas deva rezultātu, turnīra viesi līdz pārtraukumam vienus vārtus atguva. Tas gan neļāva viņiem sasniegt vēlamo rezultātu, jo otrajā puslaikā vārtus spēja gūt tikai Preiļu jaunās futbola zvaigznes. Rokenrola piegaršu spēlei piedeva Elvis Rusiņš, panākot 3:1, pēc tam vārtus guva Roberts Makejevs, izcīnot bumbu vairāku pretinieku aplenkumā, gala rezultātu, 5:1 panāca komandas džokeris Matīss, kas visu spēli pavadīja uz rezervistu soliņa, bet parādoties laukumā, guva vārtus ar vienu no pirmajiem pieskārieniem. “Strīpanie” Preiļu futbolisti, gūstot šo uzvaru, pavirzījās augšup turnīra tabulā, savukārt ziemeļnieki palika pēdējā vietā ar 0 punktiem, padarot savu situāciju par kritisku.

Pēc “kafijas pauzes”, kas ilga divu stundu garumā, skaidrot attiecības laukumā devās Aglonas un LBC komandas. Kuluāros runā, ka LBC iniciāļi atšifrējas kā Līču Biznesa Centrs, taču apgalvot to nevaru, jo oficiāls apstiprinājums no komandas vadības netika saņemts. Aprakstot pirmo puslaiku, var teikt, ka norisinājās sīva cīņa katrā laukuma kvadrātmetrā. Bija redzams, ka baltos formas tērpos ģērbtie vīri smagi trenējās nedēļas laikā, demonstrējot labu spēli, pie tam komanda saņēma nopietnu papildinājumu Edgara Vanaga personā, kam ir bagāta novada čempionātu trofeju kolekcija savulaik leģendārās “Ovijas”, kas diemžēl bankrotēja, rindās. Lai arī Edgaram bija liels pārtraukums karjerā, tāds vīrs noteikti deva pienesumu ne tikai laukumā, bet arī ģerbtuvē. Aglonieši spēlēja sev ierasto futbolu, labi kontrolēja bumbu. Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva Lauris Vilcāns. Atrodoties laukumā praktiski visu spēles pirmo daļu, viņš nodemonstrēja, ka dāņu futbola pieredze šajā turnīrā var spēlēt izšķirošo lomu. Pārtverot pretinieku piespēli, viņš sita pa vārtiem, bija pirmais pie atlēkušās bumbas un nevilcinoties raidīja to vārtos. Otrajā puslaikā spēles ritējums mainījās. Lielākajai daļai LBC komandas futbolistu beidzās spēki, viņi sāka bieži pārkāpt noteikumus. Kūrortnieki izvirzījās vadībā ar 3:0. Pirmo reizi turnīrā skatītāji varēja vērot soda sitienus, kas tika nozīmēti uz vienības vārtiem, kas pārkāpa noteikumus 5 reizes puslaika ietvaros. Pirmo iespēju “melnie” neizmantoja, bet sestais pārkāpums “baltajiem” izrādījās liktenīgs, jo tika realizēts, cipari uz tablo rādīja 4:0 par labu ezeru zemes pārstāvjiem, kas arī bija spēles gala rezultāts. Tādējādi FK Aglona izcīnīja savu pirmo uzvaru turnīrā, bet LBC vienība piedzīvoja otro zaudējumu.

Nākamajā spēlē tikās Varakļānu un Stabulnieku komandas. Rezerves formas tērpos ģērbušies ciematnieki ātri izvirzījās vadībā, pateicoties rikošetam bumba ielidoja vārtos. Spēles sākumā bumba neaizkavējās laukuma centrā, kas sekmēja apmaiņu ar vārtu guvumiem. Līdz puslaika beigām Stabulnieku komanda spēja palielināt pārsvaru, panākot 3:1 savā labā. Pārtraukumā veiksmīgu spēles taktisko analīzi veica vīri melnā, jo otrajā spēles daļā vārtus gūt spēja tikai viņi. Diezgan ātri tika atgūti vieni vārti, minimālo pārsvaru stabulnieku komandas spēlētāji spēja noturēt līdz spēles beigu daļai. Jāsaka arī, ka ciematniekiem bija iespējas savu pārsvaru palielināt, taču tās netika izmantotas. Spēles beigās gan neierastas formas sāka radīt diskomfortu Stabulnieku komandas spēlētājiem, gan arī minūtes pārtraukumā sazīmētas taktiskas shēmas nāca par labu Varakļānu komandai, kas spēja gūt 2 vārtus un uzvarēt ar 4:3. Sāpīgs zaudējums Stabulnieku komandai, un emocionāla uzvara Varakļāniem.

Vakara pēdējā spēlē skatītājus sagaidīja futbola “deserts”, jo savā starpā tikās turnīra līdervienības, FK Līvāni un Malta. Jāsaka, ka spēles sākumā likās, ka tiek demonstrēts iepriekšējās spēles atkārtojums. Rēzeknes novada pārstāvji izvirzījās vadībā ar 3:1, Līvānieši atspēlējās un izvirzījās vadībā ar 4:3. Maltieši gan negribēja nodarboties ar plaģiātu, parādīja lielisku raksturu, un guva 3 vārtus pēc kārtas, līvānieši gan spēja atbildēt tikai ar vienu vārtu guvumu. Jāpiebilst, ka rūpnīcu pilsētas vīriem šajā spēlē noteikti pietrūka viņu kapteinis, kas spēlē nepiedalījās. Gala rezultāts 6:5 par labu Maltas komandai, kas demonstrē 100% rezultātu, ierindojoties pirmā vietā turnīra tabulā. Līvāniešiem punktu ir tikpat, taču viņi aizvadīja par vienu spēli vairāk.