Spēļu apskats 18.07. Rušona izstājas no turnīra.

Spēļu apskats 18.07. Rušona izstājas no turnīra.

18. jūlijs Preiļu futbolā iesākās ar bēdīgām ziņām. Rušonas komandas preses sekretārs pa faksu nosūtīja oficiālu vēstuli turnīra organizatoriem par atteikšanos no tālākās dalības turnīrā. Nenospēlētas spēles, nepiepildītas cerības, neiesisti vārti utt.. Sakarā ar turnīra nolikumu tiek anulēti visi iepriekšējie komandas rezultāti turnīrā. Kā tagad rīkoties Robertam Makejevam un Raineram Tomasam Urujevam, kuri guva “hat-trick” spēlē pret Rušonas komandu? Naģenes mest ārā vai atdot atpakaļ? Lai nu kā, turnīra nolikums līdz ar to nemainās, dzīve turpinās.

17:00 laukumā devās BJSS Preiļu Kraukļi un VGB komandas. Mačs aizritēja ar VGB vienības pārsvaru, kas spēja gūt 3 bezatbildes vārtus pirmajā puslaikā. Otrajā spēles daļā kraukļi ļāva pretiniekiem vēl reizi raidīt bumbu savos vārtos, paši uzbrukumā nebija veiksmīgi. Spēles rezultāts 4:0 par labu VGB vienībai.

Apskatoties kalendārā, var redzēt kaut ko unikālu. Stabulnieku komanda vienā un tajā pašā laikā aizvadīja divas spēles, pret Rušonas un “Vasals” komandām. Pirmā spēle notika kaut kādā paralēlā realitātē, ciematnieki uzvarēja ar 5:0, neko sīkāk par notikušo maču minēt nevar. Savukārt reālajā dzīvē Preiļu mākslīgajā futbola laukumā notika īsta spēle. Stabulnieku komanda ātri izvirzījās vadībā, taču tikpat ātri rezultāts tika izlīdzināts. Jānis Lozda kā piraja, kas sajutusi asins smaku, skrēja uz brīvo vietu pretī vārtiem, kur saņēma piespēli no garu reidu veikušā Mārtiņa Sondora, un raidīja bumbu vārtos. Atlikušajā spēles daļā vārtus spēja gūt tikai ciematnieki, gala rezultāts 5:1. Tādējādi Stabulnieku komanda ir pirmā Preiļu novada futbola čempionāta vēsturē, kas spēja stundas laikā gūt divas uzvaras.

Aizraujoša solījās būt cīņa starp Priežmales un Viļānu komandām. Dažādu stilu pārstāvji no pretējām futbola kartes malām. Rēzeknes novada pārstāvju sastāvs bija papildināts ar 2 jauniem spēlētājiem. Priežmales komanda izvirzījās vadībā, izmantojot pretinieku komandas vārtsarga tālu izgājienu no vārtiem, aizmetot viņam bumbu “aiz apkakles”. Spēle ritēja ar Krāslavas novada komandas pārsvaru, kas neļāva pretinieku uzbrucējiem veidot bīstamus momentus pie saviem vārtiem. Otrajā puslaikā pārsvars tika dubultots. Gala rezultātā pārliecinoša Priežmales uzvara ar 2:0, rezultāts gan nav graujošs, taču uzvarētāji bija tuvāk trešajam vārtu guvumam nekā zaudētāji pirmajam.

Aglonas un BJSS komandu spēle noslēdza futbola vakaru. Atpūtnieku rindās varējām vērot Lauri Vilcānu, kurš dažas spēles izlaida. “Zebru” sastāvā neredzējām Aleksandru Jubelu un Maltas Futbola Akadēmijas izcilnieku, uzbrucēju Igoru Jegorovu, taču vienībai pievienojās futbola profesors no Maltas Sergejs Kondrats. Spēle iesākās ar nelielu Svētās Zemes pārstāvju komandas pārsvaru, taču pirmo bīstamo momentu izveidoja viņu pretinieki, kad pēc Ņikitas Skuteļa sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu. Futbolā ir tāda paruna: “Kurš pirmais trāpa pa vārtu stabu, tas zaudē.” Kāds tai tic, kāds – ne, bet šoreiz tā nostrādāja. Aglonas komanda spēja gūt 7 bezatbildes vārtus, lai gan spēles ritējums par tik lielu pārsvaru neliecināja. Jāpiebilst, ka Daiņa Bindera vienība veidoja labus uzbrukumus, bet vienmēr pietrūka pēdējā piespēle vai sitiens. Tādējādi “zebras” piedzīvoja otro zaudējumu turnīrā, bet “aglonieši” turpina turnīru bez zaudētiem punktiem.