15. jūlija spēļu apskats

Sestdiena ir neierasta spēles diena Preiļu novada vasaras futbola čempionātā, taču šogad komandu ir daudz, grafiks saspringts, spēles notiek arī brīvdienās. 15. jūlija vakarā turnīra ietvaros norisinājās divas spēles. Pirmajā tikās komandas, kas līdz šim punktus nebija guvušas. BJSS Preiļu Kraukļi pret Rušonu. Spēle iesākās ar jauno futbolistu pārsvaru, kuri diezgan ātri izvirzījās vadībā. Jāatzīme, ka svarīgu lomu komandā spēlē divi pieredzējuši aizsardzības balsti Andrejs Birjukovs un Vladislavs Afanasjevs. Drīz vien rezultāts kļuva 2:0 Kraukļu labā. Soda sitienu precīzi izpildīja Afoņa. Rušonas komandas vārtsargs kļūdījās ar mūra būvēšanu, un bumba tika raidīta vārtu tuvajā stūrī. Vairāk pirmajā periodā vārti netika gūti. Otrajā periodā spēles gaita nemainījās, Rušonas komanda nespēja veidot vērā ņēmamus momentus, savukārt Viktora Martinova “banda” spēja gūt vēl vienus vārtus. 3:0 gala rezultāts.

Priežmales un “Vasals” komandas devās laukumā plkst. 19:00. Jau pirmajās minūtēs Jānis Lozda satricināja Priežmales komandas vārtu stabu. Pēc dažām minūtēm notika epizode, kas krasi mainīja atlikušo spēles gaitu. Uz Krāslavas novada komandu tika nozīmēts soda sitiens, un viens no mūrī esošajiem spēlētājiem tika noraidīts no laukuma. Pārtraukumā tiesnesis Dainis Binders paskaidroja, ka viņam tika izrakstīta mutiska ceļazīme uz tālajām zemēm. Tā kā viņš tur negribēja doties pret savu gribu, sūtītāju noraidīja. Viena spēlētāja pārsvars tādā formātā ir būtiska priekšrocība, taču “Vasals” komanda pirmajā puslaikā nespēja to izmantot. Pretēji tam, Priežmales komanda izvirzījās vadībā. Nesagaidot pretestību, Vladislavs Stivriņš no tālas distances izdarīja spēcīgu sitienu. Bumba, būdama it kā ieeļļota, izslīdēja starp vārtsarga cimdiem. Otrajā spēles daļā arī nebija jūtams “Vasals” komandas skaitliskais pārsvars, taču sveiciena komanda, pateicoties Jāņa Lozdas gūtajiem vārtiem, rezultātu izlīdzināja. 1:1 spēles gala rezultāts, Priežmales komanda zaudēja pirmos punktus, bet viņu pretiniekiem tas bija pirmais gūtais punkts.