Turnīrs ir sācies!

Preiļu novada futbola čempionāts ir sācies. 4. jūlija vakarā mākslīgajā futbola laukumā valdīja svētku noskaņa. Piepūšamās atrakcijas ļāva vecākiem vairāk pievērsties spēļu vērošanai nevis bērnu pieskatīšanai, uzkodas un dzērieni padarīja procesu patīkamāku. Ivana Afanasjeva, kurš ir ne tikai aktīvs spēlētājs, bet arī viens no pasākuma vadītājiem, uzruna ļāva līdzjūtējiem iepazīties ar turnīra norises gaitu, reglamentu un citiem ar čempionātu saistītiem svarīgiem jautājumiem.

Pirmajā spēlē tikās BJSS un Rušonas komandas. Preiliešu sastāvs kopš ziemas turnīra ir krietni mainījies. Daudzi spēlētāji pārstāv citas komandas, vienības rindās ir jaunpienācēji, divi no kuriem ir Maltas fubola akadēmijas audzēkņi. Rušonas, kas līdz turnīram bija lielākais noslēpums, sastāvā bija lielākoties jauni spēlētāji, kuri lielākai daļai Preiļu futbola cienītāju pagaidām nav pazīstami. Ar pirmajām minūtēm iezīmējās BJSS komandas pārsvars. Aizsardzībā dzeloņdrāšu žogu uzbūvēja Dainis Binders, laukuma vidusdaļā spēli kontrolēja leģionārs Maksims Lavrenovs. Pirmajā puslaikā melnbaltās formās ģērbtie BJSS futbolisti guva 3 bezatbildes vārtus. Otrajā spēles daļā “zebru” pārsvars tikai auga, milzums momentu, 6 no kuriem tika realizēti. Spēlējot Brazīlijas izlases stilā (iesitīsiet, cik varēsiet, bet mēs iesitīsim, cik gribēsim) sporta skolas futbolisti ļāva arī pretiniekiem veidot bīstamus momentus pie saviem vārtiem, kā rezultātā Rušonas komanda spēja gūt 2 vārtus. Gala rezultātā pārliecinoša “zebru” uzvara ar 9:2.

Nākamajā spēlē spēku samērs bija līdzīgāks, tāpēc tā solījās būt saspringtāka. VGB tikās ar “Vasals” komandu. Savas vienības iniciāļu atšifrējumu pagaidām negrib atklāt pat tās spēlētāji, jo uz viena no vispieredzējušākajiem čempionāta skatītājiem Ilmāra Madelāna jautājumu, kāds ir komandas nosaukums, Roberts Makejevs atbildi nedeva. Lai nu kā, bet VGB un VUGD skan ļoti līdzīgi, kas spiež komandu spēlēt ļoti labi. “Vasals” rindās ugunsdzēsēju līdzjūtēji varēja vērot savus elkus Mārtiņu Sondoru un Jāni Lozdu, kuri noteikti piesaistīs ievērojamu VUGD komandas līdzjūtēju atbalstu savai pārstāvētai vienībai, kā arī ažiotāža ap čempionātu mudināja atjaunot karjeru tādu Preiļu futbola “smagsvaru” kā Jānis Jaudzems. Spēle kopumā aizritēja ar melnajās formās spēlējušo VGB komandas futbolistu pārsvaru, kuri guva pa 2 vārtiem katrā periodā, atstājot savus vārtus neskartus. Uzvarētāju rindās jāatzīmē Rainers Tomass Urujevs, kurš pirmajā puslaikā guva 2 vārtus.

Plkst. 19:00 laukumā devās Viļānu un Aglonas komandas. Rēzeknes novada pārstāvji atveda ne tikai spēcīgu sastāvu, bet arī veica veiksmīgu darbību transfēru tirgū, mazāk kā stundu pirms spēles parakstot līgumu ar Sandi Brokānu, kurš, būdams viens no vadošākajiem VUGD komandas aizsargiem, komandas sabrukuma rezultātā kļuva par brīvo aģentu, un dīvainā kārtā nebija saņēmis nopietnus piedāvājumus pirms turnīra sākuma. Aglonieši, protams, visvairāk ieguva no glābēju komandas likvidācijas. Rolands Putāns, Vladislavs Breidaks, Andrejs Maslobojevs. Pieredzes bagāti, meistarīgi, titulēti spēlētāji, kurus savā sastāvā gribētu redzēt ikviena komanda, kaut vai vienu no viņiem, bet, kad komandas rindās spēlē uzreiz visi trīs, tā ir pasaka. Ņemot vērā to, ka Rolandam ir iespēja pārstāvēt savu dzimteni, viņš noteikti cīnīsies ar dubulto atdevi. Tā kā komandas rindās spēlē vēl tādi meistari kā Lauris Vilcāns, uzlecošā zvaigzne Romans Paļenkovs, un vārtos darbojas mūris Jānis Cakuls, komanda noteikti ir viena no galvenajiem favorītiem. Tas arī tika apliecināts šajā spēlē, jo tika gūta uzvara ar 4:2.

Pēdējā vakara spēlē tikās Priežmales un Stabulnieku komandas. Mačs iesākās ar Krāslavas novada futbolistu pārsvaru, kuri ātri guva vārtus, drīz vien ieguva iespēju sist “pendeli”, taču lielisks Stabulnieku vienības vārtos bija Artūrs Teilāns. Pēc šīs epizodes attapās arī laukuma spēlētāji, kuri spēja veidot arī vērā ņemamus vārtu gūšanas momentus. Pirmajā puslaikā rezultāts vairāk nemainījās. Spēles otrā perioda sākumā Priežmales komanda īsā laika sprīdī spēja gūt 2 vārtus. Pēc tam, sabojājoties laikapstākļiem, neskatāma palika arī spēle. Provokācijas, lamāšanās, sitieni pa kājām un ne tikai, dzeltenās kartītes dominēja pār sakarīgu spēli un sportisku atmosfēru laukumā. Vairāk pamanāms bija tiesnesis Andis Mežinieks, kurš pateicoties savai milzīgai pieredzei, kopā ar lietu spēja atvēsināt spēlētāju prātus, un nepieļaut lielākas nekārtības laukumā. Vienīgais, ko var atzīmēt atlikušajā spēles daļā, bija Ivana Afanasjeva trāpījums pa vārtu pārliktni un Raita Vovera sitienu “Bisikletas” stilā, kas bija reāls vārtu gūšanas moments, ko skaistā lēcienā neitralizēja Priežmales komandas vārtsargs. Gala rezultāts 3:0 par labu Krāslavas novada pārstāvjiem.

Nākamās spēles norisināsies 10. jūlijā, mūs sagaida garš futbola vakars, kas sāksies plkst. 17:00 un beigsies ap 21:00. Turnīrā iesaistīsies devītā komanda, BJSS Kraukļi Preiļi. Visi laipni aicināti!