Viļāni tiek tālāk, Aglonai turnīrs beidzies

Karstā pirmdienas vakarā Preiļu mākslīgā futbola laukumā notika atbildes spēle starp Aglonas un Viļānu komandām par iekļūšanu pusfinālā. Zaudējot pirmajā spēlē ar 0:4, aglonieši no pirmām spēles sekundēm metās uz priekšu. Kā lauvas klupdami virsū viļāniešiem, viņi iespieda pretiniekus pie vārtiem. Tas drīz vien vainagojās ar vārtu guvumu. Pēc lieliskas stūra sitiena izspēles Aglonas komandas aizsargs no tālas distances raidīja bumbu vārtu stūrī. To varētu nosaukt par futbola “saldo ēdienu”. Šis vārtu guvums tika iemūžināts arī video, iesaku visiem to noskatīties.

Panākuma iedvesmoti kūrorta ciemata spēlētāji devās uz priekšu. Viņiem izdevās izveidot vēl pāris bīstamos momentus, taču vārtu guvums nesekoja. Karstā laika un augstā tempa ietekmē, spēki sāka pamest melnajos kreklos spēlējušos futbolistus, un vairāk iespēju paverās “oranžajiem”. Aptuveni puslaika vidū vienā no pretuzbrukumiem viļānieši rezultātu izlīdzināja. Tas bija liels trieciens Aglonas komandai, jo visu bija jāsāk no jauna. Cerību zaudēja daļa no līdzjūtējiem, kas pameta tribīnes. Līdz puslaikam noritēja līdzīga cīņa, rezultāts palika nemainīgs.

Otrais puslaiks sākās līdzīgā cīņā, agloniešu uzbrukumi vairs nebija tik asi kā pirmajā puslaikā. Ar katru nākamo minūti cerības uz iekļūšanu pusfinālā kusa kā sniegs pēc cīruļputeņa. Punkts uz “i” tika pielikts puslaika vidū, kad ziemeļnieki izmantoja agloniešu kļūdu aizsardzībā, gūstot otros vārtus. Atlikušajā spēles daļā var atzīmēt tikai divus lieliskos Aglonas komandas vārtsarga “seivus” un 1 dzelteno kartīti, ko saņēma Viļānu komandas spēlētājs. Jāatzīmē lieliska tiesneša darbība, kas neļāva spēlētāju emocijām pārvērsties nekārtībās laukumā, un pats galvenais, tiesnesis bija nemanāms laukumā.

Uzvarot divu spēļu summā ar 6:1, Viļānu komanda iekļūst pusfinālā, bet Aglonas komandai turnīrs ir beidzies. Aglonieši spēlēja no visas sirds un iemīlēja sevī daudzus futbola cienītājus. Kaut kur nedaudz pietrūka, nepaveicās, bet šai komandai vēl viss ir priekšā. Galvenais tagad nepārdzīvot un neslīcināt futbola zābakus kādā no Aglonas apkārtnē esošajiem ezeriem, bet gatavoties nākamajiem turnīriem, un panākumi būs. Savukārt viļāniešiem ir jāgatavojas pusfinālam, kas norisināsies pēc divām dienām. Ja futbolisti savu darbu ir paveikuši, tad komandas medicīniskajam personālam un masieriem viss darbs vēl ir priekšā. Futbolisti ir noguruši, un to spēku atjaunošanai ir tikai nepilnas 48 stundas.

Tātad trešdien, 17. augustā norisināsies divi novada čempionāta pusfināli. Līvānu komanda spēlēs pret viļāniešiem. Apļa turnīra spēlē līvānieši bija pārāki ar 8:0. Viļānu komandai tas bija viens no sāpīgākajiem zaudējumiem kluba vēsturē, un viņi noteikti centīsies rehabilitēties savu fanu priekšā. Otrajā pusfinālā spēkiem mērosies BJSS un VUGD komandas. Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē tika piefiksēts bezvārtu neizšķirts, ar ievērojamu ugunsdzēsēju pārsvaru. Kā būs šoreiz, to jūs varēsiet redzēt trešdien. Visi laipni lūgti Preiļu mākslīgā futbola laukumā 17. augustā plkst. 19:00!