Preiļu novada futbola čempionātā sākušies pusfināli!

Trešdienas vakarā Preiļu novada futbola čempionātā norisinājās pirmās pusfināla spēles. Pirmajā vakara mačā savā starpā tikās Līvānu un Viļānu komandas. Preiļu futbola analītiķi par favorītiem viennozīmīgi uzskatīja līvāniešus, ņemot vērā gan pirmās savstarpējās spēles rezultātu, gan arī to, ka viļāniešiem uz šo spēli nebija ieradušies divi pamatsastāva spēlētāji. Visticamāk, ka smaga spēle pret Aglonu divas dienas iepriekš nogurdināja spēlētājus un viņi nespēja atjaunoties, kaut gan precīzu informāciju kluba vadība nesniedza.
No pirmajām spēles minūtēm rūpnīcu pilsētas pārstāvji paņēma spēles grožus savās rokās, vairāk uzbruka un kontrolēja bumbu, taču tas nesekmējās ar gūtajiem vārtiem. “Oranžie” savukārt atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem, kas radīja nervozitāti zilajos formas tērpos spēlējušos futbolistos. Puslaika beigās līvānieši tomēr savu panāca, izspēlējot bumbu uz tukšajiem vārtiem, un izvirzijās vadībā. Līdz pārtraukumam rezultāts nemainījās.
Otrajs puslaiks bija notikumiem bagāts. Viļānu futbolisti guva trīs vārtus pēc kārtas. Tādu notikumu pavērsienu līvānieši noteikti nebija gaidījuši, tomēr nenokāra degunu, bet devās uz priekšu, un spēles beigās rezultātu izlīdzināja. Pēc rezultāta 3:3 pirmajā spēlē diez vai kāds futbola eksperts spēs nosaukt favorītu šajā duelī pirms atbildes cīņas. Tas viss tikai padara lielāku interesi par to, šo spēli noteikti būs jāskatās!

Otrajā pusfinālā tikās VUGD un BJSS komandas. No paša spēles sākuma ugunsdzēsēji spēlēja ar “pirmo numuru”, bet viņu pretinieki iesēdās aizsardzībā, lai spētu noturēt ne tikai Preiļu futbola zvaigznes, kas viena par otru spožāk mirdz glābēju sastāvā, bet arī uzbrukumā spēlējošo naturalizēto “bombardieri” no Madonas novada. Aizsardzības taktika neļāva baltajos formas tērpos spēlējušiem futbolistiem sasniegt vēlāmo rezultātu, jo pirmajā puslaikā tika ielaisti trīs bezatbildes vārti.
Pēc pārtraukuma spēle turpinājās līdzīgā gultnē, līdz puslaika vidū BJSS futbolisti sāka spēlēt aktīvāk, vairāk kontrolēt bumbu un doties uzbrukumā. Tas vainagojās ar vārtu guvumu. Pēc dažām minūtēm BJSS varēja samazināt rezultātu līdz minimumam, kad pēc solo gājiena uzbrucējs raidīja bumbu dažus centimetrus gar vārtu tālo stabu. Pēc tāda momenta nerealizēšanas bieži vien seko virākas negulētas naktis, sakosti roku un kāju pirkstu nagi, izrauti mati uz galvas. VUGD futbolisti savukārt aukstasinīgi izmantoja savus momentus, atlikušajā spēles laikā, izmantojot pretinieku kļūdas aizsardzībā, gūstot vēl 2 vārtus. Gala rezultāts 5:1.
Atbildes spēle visticamāk būs tikai formalitāte. Ne par kādu “comeback” vai “remontadu” šeit nevar būt ne runas. Pieredzējušais un zvaigžņotais VUGD sastāvs, kur praktiski visi spēlētāji veiksmīgi pārstāv Preiļu komandu Latvijas futbola 2. Līgas turnīrā, noteikti neļaus atspēlēties BJSS komandai. Drīzāk uzsnigs sniegs 24. augusta rītā vai planēta Zeme sāks griezties pretējā virzienā, nekā ugunsdzēsēji zaudēs divu spēļu summā. Savukārt BJSS futbolisti drīzāk centīsies sasniegt kādus lokālus mērķus atbildes mačā!

Visi laipni lūgti uz atbildes spēlēm Preiļu mākslīgā futbola laukumā 24. augustā:

19:00 Viļāni – Līvāni

20:00 VUGD – BJSS

Teksta autors: Deniss Osetrovs