Grupu spēles tuvojas noslēgumam

Grupu spēles tuvojas noslēgumam

Preiļu novada telpu futbola čempionāta apļa turnīrs tuvojas noslēgumam, atlikušas pēdējās kārtas spēles, taču dažu komandu liktenis jau ir izšķirts.

Rēzeknes NSS un “Vasals” komandām šīs būs pēdējās spēles turnīrā, jo pat graujošas uzvaras nepalīdzēs tām iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā. Trīs nedēļu laikā čempionāts abām vienībām ir beidzies, pat medus bites dzīvo ilgāk (4 nedēļas), bet tāds nu ir spēļu kalendārs.

Pārliecinoši pirmajā vietā ierindojās VUGD komanda, kas jau ar pirmajām spēlēm apliecināja to, ka grib tikai un vienīgi uzvarēt šajā turnīrā. Vienības sastāvā ir ne tikai Preiļu futbola zvaigznes, bet arī virkne telpu futbola meistaru no citiem novadiem. Laikam nav aiz kalniem tas brīdis, kad Preiļu novada telpu futbola čempionātā redzēsim brazīliešus, spāņus, portugāļus u.c. leģionārus. Ja jau Rikardinjū ir mērojis vairākus tūkstošus kilometru līdz Rīgai, tad atlikušie 200 kilometri nav nekāds šķērslis. Tas viss, protams, paaugstina čempionāta līmeni, ļauj augt jaunajiem futbolistiem. No otras puses, tādos apstākļos daudzām komandām ir praktiski liegta iespēja cīnīties par čempiones titulu. Ievērojama daļa spēlētāju ir amatieri, daudziem ir ap 30 gadiem un krietni pāri. Viņi apzinās savus spēkus, nepretendē uz spēlēšanu augstākajās līgās, izlasē utt.. Jebkurā gadījumā, katrs pats var spriest, cik labi vai slikti tas ir, pie tam, ka pārējām komandām arī ir iespējas piesaistīt spēlētājus no citurienes, un dažas to arī dara.

Vislielākais jautājums ir secība, kādā komandas ierindosies no 2. līdz 6. vietai. Daudzkas izšķirsies spēlē starp Rēzeknes novada un Racoonwood komandām. Pirmie aizvada stabilu turnīru, zaudējot tikai VUGD vienībai, pārējās spēlēs gūstot uzvaras. Zemāk par trešo vietu komanda nenokritīs, taču, lai ierindotos otrajā vietā, pietiks arī ar neizšķirtu. Racoonwood vienība ir jauns projekts Preiļu futbolā. Komanda sastāv no spēlētājiem, daudzi no kuriem ir izmesti no novada futbola aprites, un ik pa laikam meklē sev treniņa vietu. Orientējoties pamatā uz telpu futbolu, komanda cienīgi cīnījās pret VUGD, tad guva 4 uzvaras pēc kārtas, un piedzīvoja zaudējumu pret Nīderlandes top kluba vārda brāli “PSV Broļi”. Uzvaras gadījumā ierindosies otrajā vietā, neizšķirta gadījumā – 3. vietā, zaudējot var palikt arī ceturtie.

Iepriekš minētie “holandieši” ( PSV ) uzsāka turnīru ar 3 zaudējumiem pēc kārtas, taču rokas nenolaida. Vienība ir veidota uz Stabulnieku, Viļānu un Preiļu futbolistu bāzes. Tāds meistarības un pieredzes sakausējums ļāva komandai saņemties un gūt 3 uzvaras pēc kārtas, atstājot izredzes cīnīties par trežo vietu pēdējā apļa turnīra spēlē, kurā “PSV Broļi” noteikti būs favorīti.

BJSS un Aglonas komandu duelī notiks vietu sadalījums starp ceturto un sesto. Sporta skolas komanda startēja ar 3 uzvarām. Preiļu jaunie talanti Daiņa Bindera un Viktora Martinova vadībā kā sniega tīrīšanas mašīna nostūma no ceļa savus pretiniekus. Taču, pēc tam iestājās atkusnis, un sniega tīrīšanas lāpsta, beržoties pret asfaltu, nolūza. Lai ierindotos vismaz piektajā vietā, pietiks ar neizšķirtu, uzvaras gadījumā var būt ceturtie, bet zaudējuma gadījumā BJSS vienība ierindosies sestajā vietā. Aglonas komandu var droši nosaukt par vecmodīgāko un tradicionālako vienību šajā turnīrā, jo tajā spēlē tikai vietējie futbolisti. Laikā, kad Nacionālās izlases daudzos gadījumos zaudē savu jēgu, jo pases ārzemju spēlētājiem tiek dotas pa labi un pa kreisi, aglonieši demonstrē labu piemēru, sastāvā iekļaujot jaunos pašmāju futbolistus. Pat naturalizētais Lauris Vilcāns, kurš pagājušogad bija pamataizsargs, komandu šogad nepārstāv. Līdz šim, aglonieši ir spējuši divreiz uzvarēt, divreiz piekāpās sīvās cīņās, un piedzīvoja divus sāpīgus zaudējumus. Uzvarot BJSS vienību, spēs pakāpties uz piekto vietu, sesto vietu neatņems pat zaudējums ar 0:100.

Izšķirošas apļa turnīra spēles šo sestdien, 27. janvārī. Sākums 17:00.
1/4 finālspēles sāksies jau šo 7dien – 18:00 un 19:00.