Sākas 1/4 fināli

Sākas 1/4 fināli

Janvāra pēdējās brīvdienas tika aizvadītas spraigu cīņu gaisotnē. Intrigas nebija tikai divās noslēdzošās apļa turnīra spēlēs. Ugunsdzēsēji sagrāva “Vasals” vienību ar 9:0. Atbraukdami uz izsaukumu, brašie dienesta darbinieki pat neizmantoja ūdeni ugunsgrēka likvidēšanai, nomīcot liesmas ar savām veiklajām kājām.

Nīderlandes top kluba “PSV Eindhoven” vārdabrāļi “PSV Broļi” ne tik pārliecinoši, bet arī graujoši ar 8:2 pārspēja Rēzeknes novada sporta skolas jaunos futbolistus, atstājot viņus bez punktiem turnīra tabulā. Maltiešiem gribas novēlēt nenokārt galvu, bet turpināt trenēties. Muskuļi un pārliecība par saviem spēkiem augs. Atrodoties Sergeja Kondrata, kurš noteikti ir viens no pēdējo gadsimtu labākajiem Maltas futbola speciālistiem, uzraudzībā, jaunieši noteiki progresēs, un būs nopietns spēks nākamajos turnīros.

Spēle starp Aglonas un BJSS vienībām solījās būt spraiga un sīva, taču pilnībā cerības uz to neattaisnojās. Ezeru zemes pārstāvji guva pārliecinošu uzvaru ar 6:1, neskatoties uz to, ka krietni lielāks atbalsts tribīnēs bija sporta skolas futbolistiem. Agloniešu spēli apļa turnīrā var raksturot kā pragmatiskāko un no bukmekeru viedokļa visparedzamāko. Uzvaras tika izcīnītas spēlēs, kur tas bija visvairāk nepieciešams. BJSS vienības tumšā strīpa kļūst aizvien melnāka un tuvojas 0 vērtībai melnbaltajā aerofoto uzņēmumā.

Aizraujošāka un emocijām bagātāka bija spēle starp “Racoonwood” un Rēzeknes novada futbolistiem. Norisinājās cīņa par 2. vietu turnīra tabulā, kas automātiski nodrošina iekļūšanu pusfinālā. Turnīra viesiem tā noteikti bija arī ekonomiski-ekoloģiska cīņā. Gūstot tajā sev labvēlīgu rezultātu, spēlētāji ietaupītu ne tikai līdzekļus, kas ir nepieciešami braucienam uz turnīru, bet arī dotu savu ieguldījumu CO2 izmešu atmosfērā samazināšanai. Cīņa bija spraiga, ātrs temps, neviens negribēja piekāpties, kā rezultātā pirmajā puslaikā vārti netika gūti. Otrajā spēles daļā “oranžie” spēja izmantot to, ka viņiem bija garāks rezervistu soliņš. Lielisku meistarību nodemonstrēja Roberts Makejevs, kuru jau sāk salīdzinātt ar RFC spēlētāju Talesu, ne velti 37 numurs mugurā. “Mežstrādnieki” spēja panākt komfortablu pārsvaru ar 4:1, taču spraigākais notikums vēl bija priekšā. Viens no Preiļu komandas futbolistiem nespēja savaldīt emocijas, uz brīdi sajauca sporta veidus, kā rezultātā tika noraidīts, jāpiebilst, ka Rēzeknes novada vārtu sargs arī tika brīdināts ar dzelteno kartīti par šo epizodi. Turnīra viesi spēja vienus vārtus atgūt, taču “jenoti” spēja noturēt sev vēlamo rezultātu 4:2 līdz spēles beigām.

Preiļu 1. pamatskolas sporta zāles segums vēl nepaspēja atdzist pēc sestdienas cīņām, bet jau mazāk kā pēc diennakts tam nācās izturēt vēl lielāku spriedzi, jo sākās izšķirošās spēles. Pirmajā tikās Rēzeknes novada un BJSS futbolisti. Apļa turnīra spēlē graujošu uzvaru guva turnīra viesi, taču tā spēle jau ir vēsture, un glabājas futbola arhīvu plauktos. Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā, kas arī ietekmē mača gaitu, futbolisti ir piesardzīgāki. Aizraujošā duelī ar 2:0 pārāka bija Rēzeknes novada komanda, kas bez sava trenera Aleksandra Boroduļina nospēlēja organizēti. Arī šajā mačā neiztika bez emocijām, jo katra no komandām zaudēja pa vienam spēlētājam pirms atbildes mača. Par spraigām sarunām ar tiesnesi savas trešās dzeltenās kartītes saņēma Dainis Binders (BJSS) un Vadims Mironovs (Rēzeknes novads). Atbildes spēle būs ļoti interesanta, jo likvidēt divu vārtu deficītu telpu futbolā var ātrāk nekā izdzert tējas tasi.

Spēle starp Aglonas un “PSV Broļi” komandām arī beidzās ar 2 vārtu pārsvaru, par labu “brāļiem”, taču tās ritējums bija krietni savādāks. Bumbas lidoja abu komandu vārtos viena pēc otras. Nespēja “holandieši” nosvinēt vārtu guvumu, kad drīz vien apķēra galvas un pārdzīvoja par zaudētajiem vārtiem. Emocijas sita karstu vilni, spēlētāji bija “uzvilkti”, svinēja vārtus pretinieku priekšā utt.. Gala rezultāts 7:5, kas noteikti atstāj cerības agloniešiem iekļūt pusfinālā.

Atbildes spēles jau šo sestdien ( 03.02. ):

19:15 Rēzeknes Novads – BJSS Preiļi
20:30 PSV Broļi – Aglona

Ar prieku vēlamies paziņot, ka labdarības akcijā jau ir saziedoti 333,25 eur. Liels paldies ikvienam ziedotājam.
Atgādinam, ka Preiļu novada BJSS  sadarbībā ar Viduslatgales pārnovadu fondu iesaistās līdzjutēja Jāņa Jaudzema un viņa domubiedru veidotā iniciatīvā atbalstīt Preiļu Novada sportistus no maznodrošinātām ģimenēm. Saziedotie līdzekļi tiks izmantoti jauno sportistu stipendijām, lai nodrošinātu vienlīdzīgāku un pilnvērtīgāku iespēju sportot un piedalīties sacensībās.

Paldies turnīra atbalstītājiem: Autoserviss “Vicars” un Arka